تاریخ انتشار : شنبه, 27 می , 2017
واحدی گفتگو با ندای گیلان:
رای قاطع مردم به روحانی رای به کلیت نظام بود /مردم پاسخ دوقطبی کنندگان جامعه را خواهند داد

محمد حسن واحدی با بیان اینکه خط کشی بین مردم با عنوان رای حلال وغیرحلال ظلم در حق مردم و رهبری معظم انقلاب است گفت:جوانان جواب کسانی که در صدد دوقطبی کردن جامعه هستند را خواهند داد.

سید محمد حسن واحدی واعظ در گفتگو با خبرنگار ندای گیلان از رشت، در خصوص دلایل پیروزی حسن روحانی در انتخابات اظهار کرد:رای قاطع مردم با تفاوت 7 الی 8 میلیونی با احتساب افرادی که در نوبت رای بودند نشانگر این است که مردم با تمام مشکلاتی اقتصادی که دارند باز هم بین کاندیداهای مختلف به برنامه های حسن روحانی اعتماد کردند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه رای قاطع مردم به  روحانی رای به کلیت نظام جمهوری اسلامی است بیان داشت:باید در نظر داشته باشیم که در هر حال کاندیداها در حوزه های مختلف نظریات خاص خود را ارایه دادند و مردم به برنامه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و خصوصا اقتصادی دکتر روحانی رای دادند.

وی افزود:این خاصیت مردم سالاری دینی است که به نظر اکثریت احترام بگذارند تا مردم به تاثیر رای ونظر خود در جامعه واقف شوند و برای انتخابات اینده همت بیشتری کنند.

نامزد لیست امید در انتخابات سال 94  با بیان اینکه رای تمام مردم ایران رای اگاهانه و پاک بوده  و نماد جمهوریت نظام است تصریح کرد:خط کشی بین مردم با عنوان رای حلال وغیرحلال ظلم در حق مردم و رهبری معظم انقلاب است.

واحدی با اشاره به اینکه تمام ملت ایران در راستای خرد ورزی ناشی از دیانت عمیق وغیر سطحی به یک روحانی با تجربیات بیش از 40 ساله رای دادند که خود را مقید به چهارچوب های نظام میداند تاکید کرد:البته ورود یک رقیب قوی در انتخابات اخیر دارای حسن و فوایدی بود که باعث رقابتی شدن انتخابات شد گر چه شاهد بد اخلاقی هایی بودیم اما حضور مردم باعث حل شدن بسیاری از مشکلات در طول تاریخ انقلاب بوده است.

وی با تصریح بر اینکه شک ندارم مردم ما اگاه هستند و مسایل را رصد میکنند وبه هیج دولتی چک سفید نمی دهند گفت: دولتها باید با کار وتلاش خود به حل مشکلات اقتصا دی شهرها وروستاها بپردازند تا حمایت مردم از انها مستمر باشد.

این فعال سیاسی رای مردم به دولت روحانی را رای به استمرار برنامه های دولت حمایت و رضایت مندی نسبی علیرغم  مشکلات و معذورات عنوان کرد و افزود: مردم نسبت به برنامه های سایر کاندیداهای موجود به ادامه سیاست های دولت رای دادند و پذیرفتند که برنامه های دولت روحانی ادامه یابد واحترام به این رای ملت احترام به جمهوریت نظام است.

نامزد لیست امید در انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با برنامه های اقتصادی خود شرایط سرمایه گذاری داخلی وخارجی را در پهنه اقتصاد کشور به وجود اورد تا باعث استفاده از تمامی ظرفیت های داخلی گردد وبا ایجاد اشتغال از تمامی ظرفیت های کاری جوانان وطن استفاده کافی شود ادامه داد:جوان بودن کشور یک ظرفیت است که به دلیل عدم سرمایه گذاری،عدم اشتغال جوانان به یک تهدید تبدیل شده است.

وی تشریح دلیل این موضوع بیان داشت:دیدیم رهبری نظام در رقابت های انتخابات با توجه به غنای فرهنگی ایران عزیز و اعتماد به آن به کاندیداها توصیه فرمودند که برنامه های اقتصا ی خود را بیان کنند پس دغدغه اقتصادی امروز مهم است که اگر نبود ایشان متذکر نمی شدند این یک پیام دیگر هم دارد وآن اینکه ایشان به فرهنگ عمومی مردم وجوانان وطن اعتماد دارند که این بزرگترین سرمایه جوانان و پسران و دختران جامعه ماست که مورد اعتماد رهبرشان هستند.

واحدی تاکید کرد:جوانان علیرغم سلایق مختلف جواب کسانی که در صدد دوقطبی کردن جامعه با شعار حلال و غیر حلال و یا پاک و غیر پاک هستند را در مراسم های مذهبی پیش رو به امید خدا خواهند داد.

این فعال سیاسی مشکلات اقتصادی جامعه، وابستگی به نفت و شرایط منطقه را از مهم ترین چالش های پیش روی دولت در حوزه اقتصادی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: جز با نوآوری و توجه به اقتصاد مقاومتی ،استفاده از ظرفیت های کشاورزی و نیروهای ساکن روستاها در جهت فعال کردن این بخش از زن و مرد روستایی ،سرمایه گذاری و اطمینان به سرمایه گذاری داخلی وخارجی برای استفاده از ظرفیت توریستی کشور شرایط بهبود اقتصادی جامعه امکان پذیر نیست.

وی در پایان ابراز امیداواری کرد با اجرای این سیاسیت های اقتصادی کشور شاهد اقتصادی تولید محور و صادرات مدار شده و اقتصاد کشور را از وابستگی شدید به نفت وخام فروشی نجات پیدا کند.


آخرین اخبار
پربازدیدها