هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار، دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، معاونین استاندار، مدیران شعب بانک های استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی عضو در سالن شهید انصاری برگزار شد.

به گزارش ندای گیلان،محمدعلی محمدی در این جلسه بابیان اینکه در جلسه قبل مصوبه‌ای با عنوان ایجاد پرتالی به نام ستاد اقتصاد مقاومتی در سایت سازمان به تصویب رسیده بود، اظهار داشت: این مصوبه در هفته گذشته اجراشده و اطلاعات مربوط به مباحث اقتصاد مقاومتی در این پرتال بار گزاری شده که به‌زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان بابیان اینکه مصوبه دیگر جلسه قبلی ستاد تسهیل، بررسی مشکلات واحدهای نیمه‌تمام استان و تأمین نقدینگی موردنیاز برای این واحدها تا پایان سال بود، گفت: این مصوبه نیز اجراشده و نتیجه کار در کارگروه اشتغال بعدی یا  جلسه اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه مصوبه سوم جلسه قبل این بوده که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی  استان جهت افزایش تخصیص برخی از پروژه‌ها مکاتبه‌ای را با سازمان برنامه‌وبودجه داشته باشد و در این خصوص نامه‌ای را در 29 آبان به تهران ارسال کردیم، تصریح کرد: در خصوص احداث تصفیه‌خانه مسکن مهر که تخصیص آن 10 میلیارد تومان بوده است افزایش اعتبار 7 میلیارد تومانی را درخواست کرده‌ایم و همچنین برای احداث سد لاستیکی فخرآباد نیز قرار شد 10 میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان  پروژه‌های  آب‌رسانی به شفت و فومن، فاضلاب صومعه‌سرا، لاهیجان و رشت را از دیگر پروژه‌هایی عنوان کرد که تقاضا برای افزایش میزان اعتبار تخصیصی آن‌ها صورت گرفته است و افزود: ما پیگیر افزایش تخصیص اعتبارات خواهیم بود و خواهش ما این است که سازمان‌های مربوطه نیز موضوع را پیگیری کنند.

محمدی بابیان اینکه مصوبه چهارم جلسه گذشته این بود که گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی بر اساس دوره‌های سه‌ماهه تهیه