۲۵ پروژه بخش آب و فاضلاب استان گیلان با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۱۵۳ میلیارد ریال در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش  ندای گیلان به نقل از تسنیم، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت امروز گفت: ۱۷ پروژه آبرسانی روستایی، ۵ پروژه آبرسانی مناطق شهری و ۳ پروژه فاضلاب در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

مازیار علی‌پور افزود: در حوزه روستایی با افتتاح ۱۷ پروژه تعداد ۴۸ روستا با جمعیتی بیش از ۲۱ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار می‌شوند.

وی، منبع تامین آب این روستاها را ۳ حلقه چاه و ۳ دهنه چشمه با ظرفیت ۴۲ لیتر بر ثانیه اعلام و تصریح کرد: برای آبرسانی به این روستاها یک باب مخزن به حجم ۲۰۰ مترمکعب و ۶۳ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه توزیع اجرا شده است.

وی، اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌های آبرسانی روستایی را ۲ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به افتتاح ۵ پروژه آبرسانی در شهرهای رشت، آستارا و لوندویل گفت: توسعه شبکه توزیع آب شهر رشت، راه اندازی خط جدید تولید آب تصفیه خانه بهارستان آستارا، تکمیل رینگ و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی آستارا، اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی لوندویل با هزینه‌ای بالغ بر ۲ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال جهت تامین پایدار و مناسب آب آشامیدنی جمعیتی افزون بر ۷۵ هزار نفر طی هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

علی پور، حجم عملیاتی این ۵ پروژه را شامل اجرای ۱۱.۷ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه توزیع و ساخت و تجهیز یک واحد ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۲۰ لیتر بر ثانیه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ۳ پروژه فاضلاب تحت عنوان توسعه شبکه فاضلاب خیابان میرابوالقاسمی شهر رشت، توسعه شبکه فاضلاب شهر ماسال، اجرای ایستگاه پمپاژ و نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر ۱۸۸ واحدی سیاهکل در هفته دولت افتتاح می‌شود، افزود: حجم عملیاتی این پروژه‌ها شامل ساخت و تجهیز یک واحد ایستگاه پمپاژ و اجرای ۱.۹ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب است.

وی، جمعیت بهره‌مند از این ۳ پروژه را بیش از ۱۱ هزار نفر ذکر کرد و گفت: اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.