عزیزی اظهار کرد: از اعضای شورا تقاضا دارم در کنار نظارت به عملکرد مدیریت شهری بین یک بازه زمانی شش ماهه تا یکساله به بررسی عملکردها بپردازیم و ان‌شاءالله به سمت داشتن حفظ شهردار چهارساله حرکت کنیم.

به گزارش ندای گیلان از رشت، مجید عزیزی با اشاره به اینکه شهرداری نواحی در گذشته به تبعیدگاه تشبیه شده بود، اظهار کرد: باید به وضعیت و دغدغه‌های نواحی شهری شهرداری رشت بیش از پیش توجه شود.

نایب رییس شورای شهر رشت با بیان اینکه در جلسات گذشته نسبت به شهردار رشت انتقاداتی مطرح شد، افزود: همینطور که مستحضر هستید جناب سیدامیرحسین علوی حدود کمتر از دوماه سکان مدیریت شهری را برعهده گرفته‌اند و از نگاه علم مدیریت در این بازه زمانی محدود قطعا نمی‌شود عملکرد مدیری را ارزیابی کرد و نمره داد.

وی در ادامه با بیان اینکه از اعضای شورا تقاضا دارم در کنار نظارت به عملکرد مدیریت شهری بین یک بازه زمانی شش ماهه تا یکساله به بررسی عملکردها بپردازیم و ان‌شاءالله به سمت داشتن حفظ شهردار چهارساله حرکت کنیم، افزود: شهر ما به دلیل‌ عدم ثبات مدیریت در دوره‌های گذشته از چالش‌ها و مشکلات زیرساختی چه از حیث عمرانی و چه از حیث منابع انسانی و ساختاری از یک نوع بیماری مدیریت فنی و دانشی رنج می‌برد و شناخت اولیه این بیماری و آسیب‌ها و اولویت بخشی چالش‌ها و ترمیم و بهبود وضع موجود زمان‌بر هست و قطعا نیاز به زمان دارد.

جلوی هر گونه اشتباهات مدیریتی را بگیریم

عزیزی با اشاره به اینکه نقدها و نظارت دقیق و تذکرات همکاران بسیار خوبم در جلسات و دیدارها مبنی بر اشتباهات مدیریتی، تاثیر گذار و در اصلاح وضع موجود موثر است، اما استدعا هست فرصت مناسب برای اجرای برنامه‌های مدیریت شهری به شهردار محترم داده شود و البته این دلیل بر نفی نقد مدیریتی و نظارت مستمر بر عملکرد مدیریتی شهردار محترم نیست، تصریح کرد: باید با شهردار در جهت اصلاح شرایط موجود همکاری مستمر کنیم.

وی در پایان با تاکید به اینکه برخورد با تخلفات و انحرافات باید بر اساس مستندات باشد، گفت: تاکید می‌کنم صحبت‌های بنده دلیل بر همراهی با هیچ فردی نیست و ان‌شاءالله ما اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مستمراً از بُعد نظارتی با دقت عمل کنیم و جلوی هر گونه اشتباهات مدیریتی را بگیریم تا مردم بیش از این از ضعف‌های مدیریتی شهری آسیب نبینند.