مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه تا به امروز رشد چشم گیری در حوزه تخلیه و بارگیری و همچنین صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو برو بودیم، تصریح کرد: در حوزه صادرات غیرنفتی ۵۴ درصد، تخلیه و بارگیری ۶۷ درصد و تعداد کشتی‌های ورودی ۵۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش ندای گیلان،حمیدرضا آبایی در تشریح فرصت‌های سرمایه گذاری در بنادر استان گیلان اظهار کرد: اهمیت دریا و تأثیر آن در اقتصاد و زندگی امروزه بشر غیرقابل انکار است و امروز روند صعودی تجارت کشورهای حاشیه دریای خزر بیش از پیش ملموس است.

وی با اشاره به دلایل روند صعودی تجارت کشورهای دریای خزر، افزود: بندرانزلی به‌عنوان پرسابقه ترین و شاخص‌ترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر همواره از گذشته تا به امروز به عنوان برند در کشورهای حاشیه خزر مطرح و یک بندر مهم برای بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی در شمال ایران مورد توجه بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با وجود شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه بنادر کشور نقش آفرینی بزرگی در زمینه تأمین مایحتاج مردم انجام دادند، خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت در حوزه صادرات بنادر استان گیلان ۵ درصد رشد را شاهد بودیم.

آبایی با بیان اینکه تا به امروز رشد چشم گیری در حوزه تخلیه و بارگیری و همچنین صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو برو بودیم، تصریح کرد: در حوزه صادرات غیرنفتی ۵۴ درصد، تخلیه و بارگیری ۶۷ درصد و تعداد کشتی‌های ورودی ۵۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری مجتمع بندری انزلی و برنامه‌های توسعه‌ای آن، افزود: بنادر گیلان توانایی پهلودهی تمام کشتی‌های حامل کالاهای دریای خزر را دارا بوده است و می‌تواند در زمینه تأمین نیازهای بازار به ویژه کالاهای اساسی و غلات نقش بسزایی ایفا کنند.