معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت:تاج سد شفارود در ابتدا حدود 137 متر بود که پس از مکاتبات انجام شده شورای حفظ بیت‌المال با مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات کشور قرار شد ارتفاع تاج این سد کاهش یابد و به 100 متر برسد.

به گزارش ندای گیلان، احمد آقایی در حاشیه بازدید از روند ساخت سد شفارود رضوانشهر به‌همراه رئیس‌کل دادگستری گیلان و دیگر از مسئولان اظهار داشت: سد شفارود یک ظرفیت و فرصت خوب برای مردم نجیب این خطه است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تکمیل سد شفارود رضوانشهر را در جهت توسعه، عمران و آبادی منطقه تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: قرار است این سد تا سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

آقایی هدف از بازدید از روند اجرای این پروژه را در نظر گرفتن الزامات زیست‌محیطی اعلام کرد و ابراز داشت: در واقع ما به‌دنبال این هستیم که در کنار احداث سد، آسیبی به منابع طبیعی منطقه و محیط‌زیست نرسد.

وی خاطرنشان کرد: تاج سد شفارود در ابتدا حدود ۱۳۷ متر بود که پس از مکاتبات انجام شده شورای حفظ بیت‌المال با مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات کشور قرار شد ارتفاع تاج این سد کاهش یابد و به ۱۰۰ متر برسد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه ارتفاع تاج سد به‌جهت اینکه حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی، منابع جنگلی و هیرکانی تخریب نشود می‌بایست کم شود افزود: با کاهش ارتفاع سد فقط ۹۴ هکتار از منابع جنگلی این خطه از بین می‌رفت.

آقایی با تاکید بر تسریع در تصمیم‌گیری تملک اراضی روستاهای حاشیه سد شفارود گفت: مسئولان و متولیان امر هر چه سریع‌تر برای صاحبان اراضی و کسانی‌که در حاشیه این سد ساکن هستند تصمیم‌گیری کنند و حقوق ساکنان پرداخت شود.