رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت گفت: اجرای طرح پسماند در مدارس رشت نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است.

به گزارش ندای گیلان، محمد حسن عاقل منش در دیدار با مدیران امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در ساختمان شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: با همکاری مدیران تربیتی آموزش و پرورش شهر رشت می توانیم مباحث سلامت و‌… را در جامعه نهادینه کرد.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح پسماند در مدارس رشت نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است تصریح کرد: یقینا با انجام این برنامه ها در مدارس رشت و تشویق دانش آموزان به مشارکت در آن ها نتایج خوبی در جامعه خواهیم دید.
عاقل منش با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به مباحث مختلف توجه و دقت نظر دارد گفت: ایجاد تعامل با بدنه حوزه های آموزشی از جمله برنامه های کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت است و در این راستا تا کنون جلسات متعددی با مدیران تربیتی اداره کل آموزش و پرورش گیلان برگزار کرده ایم.
عاقل منش افزود: از طریق برگزاری این نشست ها ارتباط فی ما بین شورای رشت با دیگر دستگاه ها افزایش پیدا می کند و می توانیم در راستای تحقق شعار شهر سالم گام های موثری برداریم.
وی با بیان اینکه اقدامات پیرامون تسهیلات سفرهای نوروزی در رشت باید پررنگ تر شود گفت: آموزش و پرورش نواحی ۱و۲ رشت طی چند سال اخیر در این زمینه بسیار قوی و موفق عمل کرده و ۲ ستاد اسکان مدارس رشت در ایام نوروز بسیار فعال است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت افزود: برای اطلاع رسانی بهتر به گردشگران در سال جاری استند های ثابت در کنار دو ستاد اسکان نوروزی در رشت جانمایی می شود و پس از این ایام می توانیم به منظور گسترش مباحث فرهنگی از آنها بهره ببریم.
عاقل منش با اشاره به اینکه مدارس بهترین مکان برای فرهنگ سازی هستند تصریح کرد: دانش آموزان بهترین مخاطب و شنونده هستند و در مباحث فرهنگی اثر گذاری بسیار خوبی داشته و نقش سفیران را در خانواده ها ایفا می کنند.