معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به آغاز عملیات اجرایی احداث پل اسالم تالش که بر اثر سیل تخریب شده بود، اشاره کرد و گفت: این پل تا دهه فجر امسال آماده بهره برداری می شود.

به گزارش ندای گیلان،علی اوسط اکبری مقدم امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از روند اجرایی پروژه های عمرانی شهرستان تالش و در جمع خبرنگاران با بیان مطلب افزود: همچنین باید پل عابر پیاده در جوار پل موقت داخل شهر احداث شود تا مردم با سهولت تردد کنند.

وی از تخصیص اعتبار برای احداث راه روستایی خانقاه بخش اسالم نیز خبر داد و گفت: این راه روستایی بر اثر سیل تخریب شده بود که با تخصیص اعتبار عملیات احداث آن اجرایی می شود.

معاون عمرانی استاندار گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: باید ساخت سردهنه املاک کشاورزی روستای صوفیه دغن نیز اجرایی شود.

وی با بیان اینکه اعتبار احداث پل امید در کمربندی تالش اختصاص داده شده که باید عملیات ساخت آن اجرایی شود، گفت: اگر پیمانکار پروژه احداث این پل را انجام نمی دهد شهرداری قرارداد آن را فسخ و عملیات احداث را به پیمانکار دیگری واگذار کند تا شاهد بهره برداری هرچه سریعتر از پل امید باشیم.

اکبری مقدم گفت: کارخانه کمپوست زباله تالش نیز در حال ساخت است که با بهره‌ برداری از این پروژه علاوه بر جلوگیری از تخریب و نابودی محیط‌ زیست، از منافع اقتصادی و تولیدات این کارخانه نیز بهره‌مند می شویم.

گفتنی است در جریان این بازدید میرسیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و نماینده های امور آب استان نیز حضور داشتند.