مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان گفت:: متأسفانه در کل استان جمع‌آوری زباله و تفکیک آن از مبدأ هنوز به یک فرهنگ لازم‌الاجرا تبدیل نشده است.

به گزارش ندای گیلان،قربانعلی محمد پور امروز در جلسه تخصصی پسماند در سالن استانداری گیلان اظهار کرد: طی هفته اخیر مجوز زیست‌محیطی زباله‌سوز 600 تنی و خط انتقال گاز رشت گرفته‌شده است.

وی با اشاره به کمپوست لنگرود افزود: هشت هکتار از محل دفن زباله از سوی منابع طبیعی به شهرداری اختصاص‌یافته تا کارخانه کمپوست در آن احداث شود.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان با اشاره به فرایند احداث کارخانه کمپوست در تالش گفت: علاوه بر اقداماتی که در سال‌های گذشته در تالش برای احداث کارخانه کمپوست صورت گرفته بود، 2.5 میلیارد تومان جدیداً به آن اختصاص‌یافته است.

محمد پور بابیان اینکه وضعیت تفکیک زباله در استان نسبت به سال‌های گذشته بدتر شده افزود: متأسفانه در کل استان جمع‌آوری زباله و تفکیک آن از مبدأ هنوز به یک فرهنگ لازم‌الاجرا تبدیل نشده است.

وی بابیان اینکه در رشت به ظرفیت صددرصدی در جمع‌آوری و تفکیک زباله رسیده‌ایم خاطرنشان کرد: لازم هست همه شهرداران توجه بیشتری به جمع‌آوری و تفکیک زباله از مبدأ داشته باشیم تا مخاطرات زیست‌محیطی بیشتر نشود.