شهردار رشت در خصوص مشکلات میدان شهرداری اظهار داشت: رفع این مشکل کار ساده ای نیست و باید دنبال راهکار باشیم در شهرهای بزرگ دنیا فضایی برای تجمع مردم وجود دارد

به گزارش ندای گیلان،دکتر نصرتی در دیدار نوروزی با مجتبی اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به همکاری های انجام شده در سال ۹۶ اظهار داشت: امید است این همفکری ها برای سال ۹۷ ادامه یابد و از حمایتهای دوجانبه برای انجام برنامه ها بهره مند شویم .

وی با اشاره به گره خوردن برنامه های مدیریت شهری با برنامه های فرهنگی مذهبی افزود: در کل کشور گاهی با اینکه شهرداری متولی این برنامه ها نیست اما پررنگ تر از سایر دستگاهها حضور می یابد.

وی گفت: ماهیت شهرداری از یک دستگاه خدماتی به یک دستگاه اجتماعی تبدیل شده است و این به یک عرف مبدل شده و ارائه خدمات در اولویت دوم قرار گرفته و جایگاه شهرداری اجتماعی شده است.

شهردار رشت با تاکید بر همدلی برای پیشبرد فضای اجتماعی و فرهنگی شهر خاطرنشان کرد: هر چه این برنامه ها از قبل تعیین شود و از قبل همه چیز نظم و نظام بهتری داشته باشد گام های بزرگتری برداشته می شود.

نصرتی تاکید کرد: از حمایت های شما در ۶ ماه دوم سال از زمانی که من خدمتگزار مردم بودم تشکر ویژه دارم و امید است با برنامه ریزی این همراهی را هدفمند کنیم.

حجت الاسلام اشجری: یکی از بازوان توانمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت های ملی و مذهبی شهرداری است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این جلسه با بیان خیر مقدم و اظهار خرسندی از افتخار میزبانی مدیریت شهری در آغاز سال اظهار داشت: یکی از بازوان توانمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت های ملی و مذهبی شهرداری است.

حجت الاسلام مجتبی اشجری با بیان اینکه شهرداری رشت پیشانی استان است افزود: برنامه های مرکز استان بسیار پررنگ تر و باشکوه تر به نمایش گذاشته می شود و با توجه به سابقه درخشان دکتر نصرتی در قزوین این موفقیت ها مقدمات حضور ایشان در شهرداری رشت را فراهم کرد

از دکتر نصرتی در قزوین به نیکی یاد می شود و این ستودنی است

وی با اشاره به اینکه از دکتر نصرتی در قزوین به نیکی یاد می شود و این ستودنی است گفت: در سالهای گذشته شهرداری در مناسبت های انقلابی بسیار خوب ظاهر شد.

اشجری تاکید کرد: امسال برای ما متفاوت با سال های قبل است چرا که چله انقلاب (چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب) ‌را به جشن می نشینیم و باید برنامه ها شکوه بیشتری داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تصریح بر اینکه چهل نماد بلوغ و رشد و کمال است گفت: در قرآن مجید و روایت های اسلامی نیز به چهل اشاره شده است و امسال پختگی و رشد انقلاب در چهل سالگی به نمایش گذاشته می شود .

وی افزود: زمینه ای فراهم شود در جمع همکاران کمیته فضا سازی و تزیینات شهرداری با دوستان همفکری داشته باشیم و قطعا لازم است مقدمات اعتبارات و مجوزهایی از امروز فراهم شود تا در حین کار با مشکلات مواجه نشویم.

اشجری با بیان اینکه ما موفقیت های دکتر نصرتی را در در قزوین دیده ایم در خصوص تبلیغات شهری رشت گفت: باید مدیریت واحد در مبلمان تبلیغاتی شهر برقرار شود چرا که امروز فرماندهی واحدی آن را هدایت نمی کند و شرکت های خصوصی باید در نظر داشته باشند در ایام محرم، عبارت السلام علیک یا اباعبدالله و یا در دهه فجر جمله دهه فجر مبارک را در کنار تبلیغات خود ببینند.

تندیس های متناسب با نام خیابان نصب شود

وی افزود: در خصوص خیابان هایی که نام های مناسبت ها و یا افراد شاخص بر آنها نهاده شده است تندیسهای متناسب با نام خیابان نصب شود تا نمادی از نامگذاری خیابانها مشهود باشد مثلا علت نامگذاری خیابان ضیابری به چه دلیل بوده است نیاز است علت نامگذاری ها برای نوجوانان و جوانان ما مشهود باشد.

حوض روبروی شهرداری رشت و نیز میله های BRT در مسیر میدان مصلی به ساختار حضور مردم آسیب زده است

اشجری با اشاره به آسیب های وارد شده به خیابانهای محل برگزاری مراسم ها و تجمعات مردمی تصریح کرد: باید عظمت حضور مردم در رسانه ها به خوبی منعکس شود حوض روبروی شهرداری رشت و نیز میله های BRT در مسیر میدان مصلی به ساختار حضور مردم در مناسبت ها هم آسیب زده است .

وی تاکید کرد: در خصوص سیستم صوتی با مسیرهای مختلف نیاز است سیستم صوت یکپارچه ای تعریف شود اینکه در هر مناسبت هزینه هنگفت برای سیستم صوت پرداخت می شود هدر رفت بیت المال است؛ اگر کار به صورت متمرکز انجام شود جلوی ریخت و پاش ها گرفته می شود.

شهردار رشت : فاز دوم جمع آوری میله های BRT در دستور کار است

دکتر مسعود نصرتی در پاسخ به مباحث مطرح شده اظهار داشت : فاز دوم جمع آوری میله های BRT در دستور کار است.

تاکید بر انعقاد تفاهم نامه برای انجام برنامه های زمانبندی شده و هدفمندی میان شهرداری رشت و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان

وی تاکید کرد: ان شاء الله برای انجام موضوعات از همکاران شما کمک خواهیم گرفت و فعالیت های پیش رو را در یک تفاهم نامه منعقد خواهیم کرد تا با انجام یک برنامه زمانبندی شده از کلیات خارج نشویم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پیش رو داریم و شرایط ویژه ای است سعی می شود تقویم مناسبی تهیه شود و با پیشبرد کارها با نظم و نظام برنامه هایی آبرومند اجرا شود.

شهر نیاز به معرفی برنامه های ملی و مذهبی دارد/ با پایان قراردادها به شیوه دیگری به بحث تبلیغات ورود می کنیم

شهردار رشت در ارتباط با تبلیغات بیلبوردهای سطح شهر اظهار داشت: تعهداتی از قبل وجود دارد. در شهرهای مختلف سازمان فرهنگی و سیما و منظر ابزار تبلیغات را کاملا به بخش خصوصی نداده اند مثلا در ایام دهه فجر تبلیغات متعلق به شهرداری است. برای شهر رشت یا باید منتظر اتمام قرارداد ها و تغییر شیوه باشیم یا یا با پرداخت هزینه این روزها بیلبوردها را اجاره کنیم و یا با اضافه کردن مدت قرارداد این روزها را به شهرداری منتقل کنیم. اما قراردادها که تمام شود به شیوه دیگر ورود می کنیم چرا که شهر نیاز به معرفی برنامه های ملی و مذهبی دارد و برای این مهم باید برنامه ریزی شود .

تاکید شهردار رشت بر رفع مشکل اغتشاشات بصری در طرح جامع زیباسازی

نصرتی با اشاره به اغتشاشات بصری در شهر افزود: ابزارهای ما به روز نیست و آرامش در شهر وجود ندارد. باید رفع این مشکل در طرح جامع زیباسازی دیده شود.

شهردار رشت در خصوص مشکلات میدان شهرداری اظهار داشت: رفع این مشکل کار ساده ای نیست و باید دنبال راهکار باشیم در شهرهای بزرگ دنیا فضایی برای تجمع مردم وجود دارد. در طراحی مبلمان پیاده راه نگاه طراح این نبود که قرار است محل تجمع و برنامه های اجتماعی باشد اگر به طراح دیکته می شد در آرایش مبلمان اینگونه عمل نمی کرد و باید بازنگری ها صورت گیرد.

باید فرهنگ اتحاد در رشت ترویج شود

نصرتی خاطرنشان کرد: در قدم اول برای توسعه رشت باید نگاهها تغییر کند. زمانی که به این باور رسیده ایم که کار کردن در رشت سخت است کاری پیش نمی رود قدم اول این است که این کلمات حذف شوند و باید فرهنگ اتحاد در رشت ترویج شود.

افزایش نرخ دلار نگران کننده است

وی تاکید کرد: بودجه سال ۹۷ بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است اما در شهرداری قطعیتی برای اعتبارات وجود ندارد و همه چیز باید تولید شود. نرخ ارز هر چه زودتر به ثبات برسد سیستم تکلیف خود را می داند امروز پیمانکار قیمت نمی دهد، فروشنده نمی فروشد و سازندگان و تولید کنندگان مکث کردند و منتظر اتفاقات هستند.

دکنر نصرتی در پایان گفت: افزایش نرخ دلار نگران کننده است چرا که هزینه های ما ثابت است. باید حقوق پرداخت شود و باید برای زباله و رفت و روب و فضای سبز و … هزینه کرد و بدهی ها ما نیز سنگین و اذیت کننده است.