جهانگیری با بیان اینکه به‌دلیل شدت شیوع ویروس کرونا در استان گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور کادر درمان این استان شهدای بیشتری را در این راه تقدیم کردند، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه معین استان گیلان در مقابله با بیماری کروناست و مطالبات مطرح شده در جلسات را پیگیری می‌کند.

به گزارش ندای گیلان،اسحاق جهانگیری در گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی با مدیران استان گیلان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نگرانی کادر بهداشت و درمان استان گیلان مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بعد از تعطیلات نوروز مصوبه‌ای را از امروز عملیاتی می‌کنیم تا طبق آن با اعمال محدودیت‌های بیشتر زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات موثر مانند بستن اماکن مذهبی جهت کنترل ویروس کرونا در کشور بیان کرد قرنطینه مردم در خانه و فعالیت جدی تر مسئولان و مدیران کشور و همچنین کادر درمانی در ریشه کنی ویروس کرونا موثر بوده و می‌توانیم در مدت زمان کوتاه تری این بیماری را در کشور مهار کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز حجم سفرها کاهش یافته است خاطرنشان کرد: منظور ما از سفرهای ضروری مربوط به مسائل پزشکی و تهیه اقلام و مایحتاج زندگی می‌شود و مردم نباید برای دیدن اقوام و خانواده از خانه‌های خود خارج شوند.

وی ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی استان گیلان عنوان داشت: پرستاران و پزشکان این روزها در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا هستند و باید دست تک‌تک این زحمتکشان را بوسید که با تمام وجود به بیماران خدمات می‌دهند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: به‌دلیل شدت شیوع ویروس کرونا در استان گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور کادر درمان این استان شهدای بیشتری را در این راه تقدیم کردند و از همین رو از تمام خانواده‌هایی که در این مدت صبورانه با ما همراهی کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم با شهدای کربلا محشور شوند.

جهانگیری دستورالعمل مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر پرداخت فوق‌العاده به کادر پزشکی و درمانی کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان داشت: این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان ابلاغ کردیم و اگرچه زحمات پزشکان و پرستاران ما با مادیات قابل جبران نیست اما تا حد توان از آنها قدردانی می‌کنیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش تمام مسئولان و مدیران و صبر و آگاهی مردم گیلان و همچنین تلاش‌های نیروهای نظامی و علمای این استان در روزهای بحران تصریح کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه معین استان گیلان در مقابله با بیماری کروناست و مطالبات مطرح شده در جلسات را پیگیری می‌کند.