مدیرکل امور مالیاتی گیلان: سرمایه‌گذارانی که در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم سرمایه‌گذاری می‌کنند پس از 13 سال اگر سرمایه آنان به دو برابر سرمایه ثبتی نرسد همچنان از پرداخت مالیات معاف هستند.

به گزارش ندای گیلان،حسین حقیقی در گفت‌و‌گویی، با اشاره به اینکه مالیات عاملی مهم در بهبود فضای کسب و کار و اشتغالزایی جامعه است اظهار داشت: مالیات از مهمترین ابزار دولت در جهت هدایت اقتصاد در مسیر درست دست‌یابی به پیشرفت و توسعه اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین معضلات کنونی کشور بحث بیکاری و ایجاد اشتغال است افزود: سازمان امور مالیاتی به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده درآمدهای دولت از نقش تاثیرگذاری برای ایجاد، تشویق و حفظ اشتغال است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان حمایت از سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی در تمام بخش‌های تولیدی را رویکرد سازمان امور مالیاتی عنوان کرد و افزود: مالیات یکی از عوامل مهم در بهبود فضای کسب و کار محسوب می‌شود.

حقیقی خاطرنشان کرد: نظام مالیاتی با در نظر گرفتن مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی مطابق ماده 132 قانون جدید مالیات‌های مستقیم سهم به سزایی در جهت سهولت انجام کسب و کار و اشتغالزایی دارد.

وی با اشاره به مشوق‌های مالیاتی در نظر گرفته شده در قانون جدید مالیات‌های مستقیم مطابق ماده 132 تصریح کرد: اگر فردی در شهرک‌های صنعتی سرمایه‌گذاری کند 7 سال  از معافیت مالیاتی برخوردار است.

حقیقی معافیت مالیاتی در سرمایه‌گذاری مناطق محروم را 10 سال عنوان کرد و افزود: افرادی که در شهرک های صنعتی مناطق محروم سرمایه‌گذاری می‌کنند 13 سال مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلات تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی که در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم سرمایه‌گذاری می‌کنند پس از 13 سال اگر سرمایه آنان به دو برابر سرمایه ثبتی نرسد همچنان از پرداخت مالیات معاف هستند.

وی درآمدهای پایدار مالیاتی را موجب رونق فضای کسب و کار دانست و افزود: نظام مالیاتی با در نظر گرفتن مشوق‌های معافیت‌های مالیاتی و حمایت از بخش سرمایه‌گذاری و تولیدکنندگان داخلی، مشکلات سرمایه‌گذاران و تولید داخلی را که یکی از عوامل بیکاری محسوب می‌شود کاهش می‌دهد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان افزود: در یک نگاه وسیع و جامع اقدام مذکور در کنار حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع تولید حمایت از اشتغال است.تسنیم