نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به موفقیت های کشورمان در عرصه های مختلف گفت: دشمن برای دیده نشدن دستاوردهای بزرگ ایران برنامه دارد.

به گزارش ندای گیلان از رودسر،آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه شنبه طی یک سفر شهرستانی به رودسر در دیدار و نشستی صمیمی با اقشار مختلف مردم در این شهرستان با بیان اینکه رمز مبارزه استکبار جهانی با ملت ایران و جمهوری اسلامی ریشه در تاریخ ایران و ایرانی دارد، اظهار کرد: ایرانیان در طول تاریخ همواره، تهدیدات را تبدیل به فرصت و ظرفیت می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه فلسفه با تاریخ و حکمت خود در میان متفکران حرف‌ها دارد و ماندگار شده است، افزود: ایرانیان قبل از یونانیان، فلسفه می‌دانستند و خیلی از پیامبران الهی در همین خطه بودند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه ایرانیان همیشه صفت عقلانیت را به‌همراه داشتند، تصریح کرد: وقتی اسلام وارد جامعه ایرانی شد ایرانیان به سبب گرایش عقلانی، این دین و مکتب را پذیرفتند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایرانیان از هزاره اول ورود اسلام به جامعه ایرانی همواره عقلانیت و دین‌داری و دیانت را با هم گره زدند، افزود: بعد از جنگ جهانی دوم، ۱۰ میلیون ایرانی براثر گرسنگی جان خود را از دست دادند اما با وجود این حجم از مشکلات میزبان بعضی ملل شدند که به ما پناه آورده بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: قدرت‌ها درصدد هستند تا مردم ایران دستاوردهای عظیم کشورشان را نبینند؛ ما در شرایط سخت بعد از فتنه ۸۸ و تحریم‌های اقتصادی و… چندین ماهواره به فضا فرستادیم اما دشمن می‌خواهد این دستاوردها دیده نشود.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: امروز ایران مستقل‌ترین کشور در دنیا است و جمهوری اسلامی با اقتدار مقابل همه کشورهای زورگو ایستاد و به سایر کشورها از جمله یمن نیز استقلال بخشید؛ جمهوری اسلامی توانسته است در عرصه استقلال و آزادی هم موفق عمل کند و لذا دشمن به این باور رسیده است که نمی‌توانند ملت ایران را با این عظمت و تاریخ و دیانت بفریبند.

امام جمعه رشت ادامه داد: امروز دشمن در تلاش است که ستون این خیمه یعنی ولی‌فقیه را بزند و هدف قرار دهد زیرا رهبر امت اسلامی نگاه بلند جهانی دارند و ستون خیمه حمایت از مستضعفان هستند و تمام خط و خطوط و سیاست ملت‌ها را می‌فهمند و طرح و نقشه بدخواهان را خوانده و خنثی می‌کنند.

آیت الله فلاحتی بیان کرد: مردم در انتخابات امسال نیز حماسه آفریدند و با هوشیاری در صحنه حاضر شدند و کسانی که می‌گفتند آمریکا کدخداست را شناختند و لذا مردم با هوشیاری انتخاب کردند.