«محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز برای یک سفر یک روزه با استقبال استاندار و مسئولان گیلان وارد استان شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،«محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز برای یک سفر یک روزه با استقبال استاندار و مسئولان گیلان وارد استان شد.

اسلامی در حاشیه سفر یک روزه خود در نخستین گام با همراهی اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسئولان استان از مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و پرتودهی استان گیلان در رشت بازدید کردند.

محمد اسلامی در بازدید از مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و پرتودهی گیلان در رشت با اشاره به حوادث اخیر، اظهار کرد؛ کینه ورزی ها و دشمنی‌های استکبار حتی یک لحظه سبب نخواهد شد تا ایران اسلامی از مسیر توسعه و پیشرفت باز بماند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظام اسلامی در بخش‌های مختلف افزود: پیشرفت‌های علمی و فناورانه ایران اسلامی عرصه را برای دشمن تنگ کرده و موجب عصبانیت آنها شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فناوری هسته‌ای پیشران در توسعه است، گفت: انرژی هسته‌ای را به گونه‌ای تعریف کردند که به بمب اتم خلاصه شود اما در حالی که انرژی هسته‌ای می‌تواند مسیر توسعه و پیشرفت را هموار کند.

اسلامی با بیان اینکه انرژی هسته‌ای شکافنده علم در فناوری‌های مختلف است، اضافه کرد: فناوری هسته‌ای تأثیرات مستقیمی در زندگی مردم و اقتصاد و پیشرفت دارد که نباید مورد غفلت واقع شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به آغاز به کار فعالیت مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و پرتودهی گیلان بیان کرد: این مجتمع می‌تواند به یکی از مراکز علوم و فنون هسته‌ای تبدیل شود.

وی ادامه داد: پرتودهی مواد پزشکی، هسته‌ای و مواد غذایی در مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی انرژی اتمی در گیلان انجام خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مسئله پسماند سراوان و زیست محیطی گیلان، اضافه کرد: مسئله زیست محیطی سراوان قابلیت حل با فناوری هسته‌ای دارد و این مهم با عزم مسئولان استانی و همکاری مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و پرتودهی گیلان تحقق می‌پذیرد.