خاوری گفت:شاخص‌ها نشان می‌دهد باید توجه بیشتری به جاده‌های گیلان داشته باشیم و در شاخص آسفالت راه روستایی با توجه به اینکه از 39 درصد شاخص به 49 درصد رسیدیم اما شش درصد از متوسط کشوری عقب هستیم.

به گزارش ندای گیلان از رودسر،شعبان‌علی خاوری صبح امروز(یکشنبه) در حاشیه ی بازدید از طرح های راهسازی این شهرستان و در جمع خبرنگاران، از ساخت 9 هزار و 511 واحد مسکن مهر در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: واحدهای مذکور را در سه مفهوم تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی تحویل دادیم و رشد هفت درصدی نسبت به سال 93 داشتیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به بهسازی و روکش 528 کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان در سال 94 اظهار کرد: سال گذشته 253 کیلومتر روکش آسفالت راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه احداث پل‌های ارتباطی به‌ویژه راه‌های روستایی از برنامه‌های این اداره کل است، بیان داشت: سال گذشته هفت دستگاه ساختمان دولتی را به اتمام رساندیم و تحویل دادیم.

وی به اقدام‌های انجام شده در راستای کاهش ترافیک در محورهای مواصلاتی گیلان اشاره کرد و افزود: پروژه بهسازی محور حسن‌رود ـ چمخاله ـ رودسر 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در کاهش ترافیکی منطقه بسیارتاثیرگذار است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به وجود 8 هزار و 900 کیلومتر راه روستایی در استان،افزود: در مجموع 11 هزار کیلومتر راه در گیلان وجود دارد.

وی به هزینه 300 میلیارد تومانی در بخش مسکن مهر گیلان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مبلغ 250 میلیارد تومان آورده مردم بود و در مجموع 560 میلیارد تومان هزینه شده است.

خاوری به مساحت 14 هزار و 700 کیلومترمربعی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در هر کیلومترمربع 740 متر طول راه داریم و این میزان پنج برابر متوسط کشوری است.

وی افزود:  شاخص‌ها نشان می‌دهد باید توجه بیشتری به جاده‌های گیلان داشته باشیم و در شاخص آسفالت راه روستایی با توجه به اینکه از 39 درصد شاخص به 49 درصد رسیدیم اما شش درصد از متوسط کشوری عقب هستیم.