قایم مقام دادگستری گیلان در جلسه معارفه رییس دادگستری ماسال بیشترین جرم در شهرستان ماسال را توهین به اشخاص عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم آستانه تحمیل مردم را در این شهرستان بالا ببریم.

ندای گیلان:قائم مقام دادگستری گیلان در جلسه معارفه رییس دادگستری ماسال بیشترین جرم در شهرستان ماسال را توهین به اشخاص عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم آستانه تحمیل مردم را در این شهرستان بالا ببریم.

مجید الهیان در مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری ماسال ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه اظهار کرد: هدف دادگستری احقاق حق و ابطال باطل است و قضات نایب مجتهدین در امر قضاوت هستند و قاضی و دستگاه قضاوت بلاواسطه زیر نظر رهبری فعالیت می کنند.

وی امنیت پایدار شهرستان ماسال را یادآور شد و گفت: ایجاد امنیت در شهر اقتصادی و گردشگرپذیر ماسال باید با تلاش دادستان، رئیس دادگستری و همکارانشان در اولویت باشد و با توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی شهرستان باید زمینه گردشگری سالم را در این شهرستان فراهم کنیم.

الهیان تأکبد کرد: ما کمترین مراجعه را به دادگستری استان از سوی شهرستان ماسال داریم و امیداوریم این امر با مدیریت آقای محمودی رییس جدید دادگستری شهرستان استمرار داشته باشد.

قایم مقام دادگستری استان گیلان افزود: ما در استان گیلان جرایم خشن نداریم و یا کمتر وجود دارد که نشان دهنده اقدامات مناسب نیروی انتظامی و دادگستری است. در شهرستان ماسال جرم اول توهین به اشخاص است و نشان دهنده این است که تحمل مردم در این شهرستان کم است و باید تلاش کنیم آستانه تحمل مردم را بالا ببریم.

الهیان دستگاه قضایی را پناهگاه واقعی مردم دانست و تصریح کرد: دستگاه قضایی کشور پناهگاه واقعی مردم است، چرا که مردم عدالت و احقاق حق را از این قوه لمس می‌کنند.

وی با اشاره به تعدی برخی سودجویان به منابع طبیعی گفت: در سالهای اخیر گرایش به اشرافی گری در برخی زیاد شده است و به لحاظ محدودیت زمین نیز خیلی ها قصد دارند به منابع طبیعی چنگ بیاندازند که ما وظیفه داریم مانع این افراد شویم تا از کوچکترین تعرض به اراضی ملی جلوگیری شود.

قایم مقام دادگستری گیلان با اشاره به برداشت های بی رویه شن از رودخانه های شهرستان ادامه داد: متأسفانه گاهی برداشت شن ها بسیار خارج از مجوزهای داده شده است و باعث آسیب های جدی به این منابع خواهد شد و ما مکلف به حفظ این سرمایه برای نسل های آینده هستیم.

ماسال نیوز