به گزارش ندای گیلان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا شکسته‌دل در تجمع مردم سیاهکل در محکومیت آشوب های اخیر کشور در مسجد جامع سیاهکل بابیان اینکه امروز جمعیت خوبی به مسجد جامع آمد، اظهار کرد: بااینکه در روز چهارشنبه در اعتراض به اغتشاشات درسیاهکل راهپیمایی شد؛ اما بازهم مردم برای محکومیت اقدامات آشوبگران در مسجد جامع حاضر شدند.

وی بابیان اینکه حق گرفتنی است، گفت: جوانان نیاز به هیجان دارند و دشمن بانفوذ در جوانان ما کاری کرده‌اند که برخی‌ها به بهانه اعتراض اموال عمومی و حتی مسجد و بقعه را آتش می‌زنند.

امام‌جمعه سیاهکل تصریح کرد: گلایه از گرانی، مفاسد و برخورد با مفسدان وجود دارد و حرف حق است، اما نباید با ایجاد اغتشاش و آشوب و عزادار کردن خانواده‌ها بیان شود.

شکسته‌دل بیان کرد: من در دو سخنرانی قبلی خود اعلام کردم و بازهم می‌گویم؛ می‌بایست جایی مهیا شود و مردم بیایند و مطالب خودشان را بیان کنند، البته قرار بر این بود که هر هفته یک مسئول با تمام اعضای خودش به مسجد بیاید و میزبانی کند و پرسش‌های مردم را نیز پاسخ بدهد، این طرح می‌تواند در کل کشور نیز الگو شود.

وی بابیان اینکه کار دشمن، دشمنی است، گفت: ما نباید از دشمن بخواهیم که دشمنی خود را رها کند، بلکه می‌بایست از داخلی‌های خودمان بخواهیم که گول دشمن را نخورده و نفوذی آن‌ها نشوند.

امام‌جمعه سیاهکل خاطرنشان کرد: این‌هایی که می‌گفتند نترسید نترسید ما همه باهم هستیم؛ بعد از داغدار کردن خانواده‌ها کجا رفتند؟ چرا جوانان را تنها گذاشتند؟ آیا این‌ها می‌توانند وزیر، وکیل و مسئول کشور ما باشند.

شکسته‌دل بابیان اینکه ترامپ در کشور خود و مجامع بین‌المللی جایگاهی ندارد، گفت: آمریکایی‌ها ترامپ را قبول ندارند، آن‌وقت وی می‌خواهد برای ما تصمیم‌گیری کند؟

وی ابراز کرد: مردم سیاهکل اجازه ندهید به اسم شما شعار علیه مقدسات ما بنویسند اگرچه بسیجیان ما بیدار هستند و دست کسانی که علیه نظام و مقدسات شعار می‌نویسند خواهند شکست.

امام‌جمعه سیاهکل خاطرنشان کرد: ما برای اینکه به مقصد برسیم نیاز به امام داریم و باید در این مسیر باهم باشیم زیرا خداوند فرموده است که دست خدا با جماعت است.

شکسته‌دل افزود: می‌بایست مانند نماز جماعت از امام جلوتر و یا عقب‌تر نرویم و همراه ایشان باشیم.

وی بابیان اینکه اجتماع ما بدین معنا است که ما پشتیبان ولایت هستیم، گفت: امروز باسلیقه‌های متفاوت در کنار همدیگر بودیم و علیه فتنه‌انگیزی‌ها، آمریکا و رژیم صهیونیستی شعار دادیم.فارس