رئیس اتاق اصناف رشت از برپایی دو نمایشگاه پاییزه ویژه بازگشایی مدارس در رشت و لاهیجان خبر داد.

به گزارش نداي گيلان: جلال‌الدین محمدشکریه  با اشاره به برگزاری نمایشگاه پاییزه در آستانه بازگشایی مدارس، اظهار کرد: 21 تا 30 شهریور ماه جاری نمایشگاه پاییزه در رشت و لاهیجان برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه پاییزه لاهیجان با 200 غرفه فعالیت خود را آغاز می‌کند، تصریح کرد: نمایشگاه رشت نیز با 210 غرفه در مکان فرش گیلان بازگشایی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف رشت با بیان اینکه در نمایشگاه‌های مذکور نوشت‌افزار، پوشاک و مایحتاج مورد نیاز مردم در آستانه سال تحصیلی عرضه می‌شود، افزود: سیاست وزارت صنعت پیگیری اهداف اتاق اصناف مبنی بر برگزاری فروش فوق‌العاده است.

وی با اشاره به اینکه فروش فوق‌العاده باید جای نمایشگاه را بگیرد، گفت: فروش فوق‌العاده باید مکان امنی برای خریدار باشد.

محمدشکریه هدف نمایشگاه را متمرکز شدن کالا در یک جا و مکان عنوان کرد و یادآور شد: امسال در بیشتر مراکز استان‌های کشور نمایشگاه پاییزه برگزار می‌شود اما هیچ اجباری در برپایی نمایشگاه‌ها نیست.

وی درباره شرایط ایجاد فروش فوق‌العاده تصریح کرد: واحدهای صنفی متقاضی فروش فوق‌العاده باید دارای پروانه کسب باشد و نرخ اتحادیه را اخذ کند در غیر این صورت اگر فروش فوق‌العاده برگزار کند نسبت به تشکیل قضایی برای آن اقدام می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور نرخ‌گذاری فروش فوق‌العاده را توسط کارشناسان مجرب ذکر کرد و یادآور شد: نرخ فروش فوق‌العاده باید حاشیه سود 10 تا 20 درصد و در برخی کالا 15 درصد را داشته باشد.

وی برگزاری فروش فوق‌العاده را موجب رقابت‌پذیری با نمایشگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: گیلان جزو استان‌های برتر کشور در برپایی نمایشگاه‌ها است.