مدیرکل دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با اشاره به انتقال حقایق دفاع مقدس به دانشجویان تاکید کرد: آشنا کردن جوانان با دفاع مقدس از رسالت های دانشگاه‌ها است.

به گزارش نداي گيلان: حجت الاسلام اسماعیل پوررضا شامگاه سه شنبه در مراسم یادواره ۲۱ شهید روستاهای ازگم، خرفکل، سنگجوب و پیشخان شهرستان صومعه سرا جایگاه شهدا را در نزد خداوند بسیار رفیع برشمرد و اظهار کرد: هر کسی که تاریخ دفاع مقدس را درک کند خود را در مقابل خانواده های شهدا مسئول می داند.

وی بر انتقال حقایق دفاع مقدس به اساتید و دانشجویان تاکید کرد و افزود: انتقال حقایق جان فشانی های رزمندگان در دوران دفاع مقدس از رسالت های دانشگاه است.

حجت الاسلام پوررضا با اشاره به جنگ تحمیلی و دوران هشت سال دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق را جنگ ملت ها ندانست و یادآور شد: جنگ ما با حزب بعث و رهبر آن بود.

امام جمعه موقت رشت ادامه داد: ایمان به خدا، ائمه اطهار، اسلام و معنویت دلیل پیروزی ما در دفاع مقدس بود و اگر نتوانیم از این انقلاب و دفاع مقدس نگهداری کنیم به وظیفه خود نسبت به شهدا عمل نکرده ایم.

وی تاکید کرد: جوانان ایران اسلامی باید با وقایع قبل از انقلاب اسلامی نیز آشنا شوند.

حجت الاسلام پوررضا افزود: نگرانی افرادی که درد انقلاب، دین و معنویت دارند عدم آشنایی جوانان با تاریخ دفاع مقدس است.

امام جمعه موقت رشت تأکید کرد: یکی از راهکارهای که می توانیم جوانان را با تاریخ دفاع مقدس آشنا کنیم برگزاری یادواره های شهدا است.

وی ادامه داد: ایمان به خدا، ائمه اطهار، اسلام و معنویت دلیل پیروزی ما در دفاع مقدس بود و اگر نتوانیم از این انقلاب و دفاع مقدس نگهداری کنیم به وظیفه خود نسبت به شهدا عمل نکرده ایم.

مدیرکل دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا های کشور اقتدار و عظمت ایران اسلامی در وطل این سال ها را دلیل مذاکره آمریکا و غرب با ایران دانست و افزود: آمریکا و متحدانش از همه روش ها برای نابودی جمهوری اسلامی استفاده کرده و شکست خوردند.

وی با اشاره به گفته مقام معظم رهبری در زمینه مذاکرات، خاطرنشان کرد: نباید از موفقیت بدست آمده زود خوشحال شویم بلکه باید مراقب باشیم تا طرف مقابل از فرصت بدست آمده سوءاستفاده نکند.