‌رئیس اتاق اصناف گیلان می گوید سرمایه بسیاری از واحدهای صنفی بین یک چهارم تا یک پنجم کاهش پیدا کرده است بنابراین تصمیم در مورد افزایش نرخ مالیات این واحدها به‌هیچ عنوان منطقی نیست.

به گزارش ندای گیلان به نقل از تسنیم،جلال‌الدین محمد شکریه در خصوص وضعیت پرداخت مالیات اصناف  اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی باید بداند که به‌علت شرایط فعلی بازار به ویژه در ماه‌های اخیر اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند هرچند تاکنون نیز صحبت و تصمیم قطعی در این مورد از سوی این سازمان مطرح نشده است.

اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه واحدهای صنفی به‌علت نوسانات بازار ارز سال سختی را پشت سر گذاشته‌اند عنوان کرد: سرمایه بسیاری از واحدهای صنفی بین یک چهارم تا یک پنجم کاهش پیدا کرده است بنابراین تصمیم در مورد افزایش نرخ مالیات این واحدها به‌هیچ عنوان منطقی نیست.

‌رئیس اتاق اصناف گیلان واحدهای صنفی را حلقه آخر اتصال بین تولیدکننده و مصرف‌کننده در کشور خواند و تصریح کرد:‌‌‌ در ماه‌های اخیر به‌علت وقوع نوسانات شدید نرخ ارز و بی‌ثباتی در قیمت بسیاری از مواد اولیه تولید،‌ فشارهای اقتصادی فراوانی به واحدهای صنفی سراسر کشور وارد شد.

شکریه با تأکید بر اینکه اصناف در سیر صعودی قیمت کالاها و اجناس مقصر نیستند بیان داشت: برای ریشه‌یابی و تحلیل درست پدیده گرانی‌ قبل از هر چیزی باید عوامل اولیه تأثیرگذار در زنجیره تولید و توزیع را مدنظر قرار دهیم در حالی‌که اصناف در آخرین رده از این زنجیره اقتصادی قرار دارند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید بر اینکه این دستگاه قطعاً در سال 98 برنامه‌ای را برای مذاکره با کارشناسان سازمان امور مالیاتی کشور ترتیب خواهد داد ابراز داشت: اتاق اصناف در این مذاکرات سعی خواهد کرد تا شرایط واحدهای صنفی را به‌طور شفاف برای سازمان امور مالیاتی تبیین کند.

رئیس اتاق اصناف گیلان در تشریح آخرین اقدامات انجام شده جهت الزام اصناف برای به‌کارگیری صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی نیز عنوان کرد: دستورالعمل‌های این طرح در حال تدوین و تکمیل شدن است و احتمالاً وضعیت اجرای این طرح احتمالاً تا ماه‌های آینده مشخص می‌شود.

شکریه با اشاره به اینکه طرح نصب صندوق‌های مکانیزه فروش چندین بار در مجلس و دولت مورد بازبینی قرار گرفته و برگشت خورده است افزود:‌ این طرح از اولویت‌های دولت به‌شمار می‌رود بنابراین به محض نهایی شدن آن اتاق اصناف نیز اجرای این برنامه را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

.

.

.

.

اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند اصناف توان پرداخت مالیات بیشتر را ندارند