استاندار گیلان با اشاره به اینکه اشتغال مهمترین دغدغه مردم است، بیان داشت: تلاش می کنیم با ارائه تسهیلات و حمایت های لازم، از توان بخش خصوصی برای پاسخگویی به این مطالبه مردمی استفاده کنیم.

به گزارش ندای گیلان،مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر در شهرستان تالش با تبریک این ایام اظهار داشت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال 174 پروژه با اعتبار 47.5 میلیارد تومان در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی اجرای پروژه های اقتصادی اشتغال‌زا را در اولویت دانست و افزود: پروژه های عمرانی نیز باید به نحوی انتخاب شوند که زمینه ساز اجرای پروژه های اقتصادی و در نتیجه، کسب و کار بهتر و ایجاد اشتغال باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بسترسازی برای اجرای پروژه های اشتغالزا در سال آینده جدی تر دنبال می شود، خاطرنشان کرد: باید خدمات مختلف از جمله در حوزه های آب، برق، گاز و راه به نحوی ارائه شوند که واحدهای تولیدی موجود توسعه یافته و واحدهای جدیدی فعالیت خود را شروع کنند.

وی با اشاره به اینکه اشتغال مهمترین دغدغه مردم است، بیان داشت: تلاش می کنیم با ارائه تسهیلات و حمایت های لازم، از توان بخش خصوصی برای پاسخگویی به این مطالبه مردمی استفاده کنیم.

دکتر سالاری تصریح کرد: شهرستان تالش ظرفیت های بالایی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، دامپروری و گردشگری دارد که باید برای ارتقاء وضع معیشت مردم مورد استفاده قرار گیرند.

گفتنی است؛ در ادامه برنامه‌های چهلمین فجر انقلاب اسلامی با حضور استاندار گیلان 12 پروژه عمرانی شهرستان تالش با هزینه بیش از ۱۸ میلیارد و 550 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

دکتر مصطفی سالاری در ششمین روز از دهه مبارک فجر به صورت همزمان ۴ پروژه احداث سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی در بخش حویق شهرستان تالش را افتتاح کرد.

این پروژه ها با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان و ظرفیت سالیانه 7 هزار تن اجرا شدند و زمینه اشتغال ۶۶ نفر را فراهم آوردند.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه سفر به شهرستان تالش با حضور در روستای نصرت آباد به صورت متمرکز ۶ واحد آموزشی شامل مدارس باباطاهرنصرت آباد، شهید رئوف انبوه خطبه سرا ، محمود دینوری شاه میلرزان خطبه سرا، شهید اشرفی مظالم کم خطبه سرا، همکلاسی های روستای گیسوم و زنده یاد غنی زاده را افتتاح کرد.

این مدرسه ها  با اعتبار بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل منابع دولتی و مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث شدند.

همچنین دکتر سالاری امروز با حضور در بخش کرگانرود تالش پروژه های گازرسانی به ۲ روستا انبوه و لواچال را با هزینه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت همزمان در روستای انبوه افتتاح کرد.