رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افرادی که تاکنون در برنامه غربالگری شرکت نکرده‌اند، خواست به بسیج ملی مقابله با کرونا پیوسته و در پایداری سلامت اثرگذار باشند.

به گزارش ندای گیلان،ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به غربالگری بیش از ۹۲ درصد گیلانیان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، از تمامی افرادی که در برنامه غربالگری شرکت نکرده‌اند، درخواست کرد: از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ یا سامانه اینترنتی salamat.gov.ir به بسیج ملی مقابله با کرونا پیوسته و در پایداری سلامت اثرگذار باشند.

او به همکاری مردم گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۹۲ درصد خانوار های استان نسبت به کل جمعیت گیلان مورد پایش و غربالگری قرار گرفته‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا گیلان با اعلام نسبت خانوار‌های غربال شده به مجموعه خانوار تحت پوشش اظهار داشت: ۸۸.۲۲ درصد از خانوار‌ها در گیلان نسبت به خانوار‌های تحت پوشش، مورد غربالگری داشته‌اند.

سالاری با تقدیر از مشارکت مسئولانه مردم در ثبت اطلاعات سلامت خود در جهت کنترل کرونا ویروس گفت: ۹۴.۵۴ درصد مردم گیلان به‌صورت خودارزیابی اطلاعات سلامت خود را در سامانه ثبت کرده‌اند.

او با بیان اینکه پس از ثبت اطلاعات توسط افراد کارشناسان اطلاعات ثبت‌شده را ارزیابی می‌کنند، افزود: ۹۳.۰۹ درصد افراد ثبت‌نام‌شده در طرح غربالگری مورد پیگیری فوری قرار گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به خدمات پیشگیرانه بهورزان و مراقبان سلامت تصریح کرد: همکاران شبکه بهداشت علاوه بر اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا در برنامه‌های گسترده بخش بهداشت محیط و اقدام علیه مبارزه با بیماری کووید-۱۹ مشارکت فعالانه دارند.