استاندار گیلان در بازدید نوروزی از نمایشگاه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بنای تاریخی هتل ایران گفت : گیلان پرطرفدارترین مقصد مسافران نوروزی در چند روز گذشته بوده است

به گزارش ندای گیلان، محمدعلی نجفی صبح امروز در بازدید نوروزی از نمایشگاه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بنای تاریخی هتل ایران با بیان اینکه گیلان از مدتها قبل خود را آماده پذیرش مسافران و گردشگران عزیز کرده بود افزود : براساس آمار اعلام شده تعداد اتومبیل‌های وارد شده به استان نسبت به مدت مشابه از رشد 28 درصدی برخوردار می‌باشد و 650 هزار خودرو از مبادی مختلف وارد استان گیلان شده است.

دکتر نجفی از افزایش 25 درصد مسافران اقامت گزیده در گیلان خبر داد و افزود : تا روز گذشته بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر در گیلان اقامت داشته اند.

دکتر نجفی اظهار داشت : براساس آمار ارائه شده  معاون میراث فرهنگی و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در  چند روز گذشته گیلان بیشترین میزان اقامت مسافران را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است.

وی گفت : همه دست اندرکاران ستاد اجرایی سفر در گیلان خود را موظف می‌دانند تا زمینه‌ی مناسب جهت حضور هر چه بیشتر مسافران در این استان را فراهم کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه از گیلانیان عزیز تقاضامندم که این استان را زیبا نگه داشته و از ریختن زباله و پسماند در معابر عمومی خودداری کنند افزود : هنگامی که مسافرین و گردشگران شاهد سرسبزی و شهر عاری از زباله و پسماند باشند قطعاً خودشان نیز رعایت خواهند کرد.

وی رهاسازی زباله و پسماند در خیابان و راهها را زیبنده فرهنگ اصیل گیلانی و ایرانی ندانست و افزود : در تلاشیم به زیبایی و سرسبزی گیلان روز به روز بیافزاییم تا گردشگرانی که وارد استان می‌شوند از زیبای آن بهره‌مند شوند.

دکتر نجفی با بیان اینکه به یاری خداوند در سال جاری بیشترین تلاش‌ها بر توسعه گردشگری در استان خواهد بود افزود : تحقق این مهم موجب خواهد شد که شاهد حضور هر چه بیشتر مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهان باشد.