نماینده گیلان در شورای عالی استان ها گفت:متاسفانه به رغم تمام تذکرات و محدودیت ها همچنان شاهد ورود خودروهای نمره تهران و کرج به سطح استان هستیم و با وجود سخت گیری‌های عوامل انتظامی در ورودی های اصلی استان عده ای از راه های فرعی به گیلان می آیند.

به گزارش ندای گیلان،سید حسین موسوی در گفت و گویی،  با بیا اینکه با بیان اینکه استان گیلان به دلیل شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد از مسئولان کشور خواست به داد مردم استان برسند. اظهار داشت: در استان گیلان به هیچ وجه شرایط عادی حاکم نیست و به دلیل گسترش بیماری کرونا این استان در وضعیت قرمز قرار گرفته است. مردم باید خودشان به خودشان کمک کنند و این موضوع را جدی گرفته و از خانه های‌شان بیرون نیایند.

نماینده گیلان در شورای عالی استان ها ادامه داد: از مردم عاجزانه درخواست می کنیم برای خرید مایحتاج روزانه شان تمامی اعضای خانواده از منزل بیرون نیایند و یک نفر به مراکز خرید مراجعه کند که ویروس کرونا کمتر شیوع پیدا کند.

نماینده گیلان در شورای عالی استان ها با اشاره به تاکید استاندار از ممنوعیت ورود مسافران به این استان، افزود: متاسفانه به رغم تمام تذکرات و محدودیت ها همچنان شاهد ورود خودروهای نمره تهران و کرج به سطح استان هستیم و با وجود سخت گیری‌های عوامل انتظامی در ورودی های اصلی استان عده ای از راه های فرعی به گیلان می آیند.

موسوی با بیان اینکه خطر بزرگی در کمین مردم استان گیلان است، گفت: مردم ما بیشتر از ترس ویروس کرونا می میرند تا خود بیماری، وقتی به هر داروخانه مراجعه می‌کنند و هیچگونه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده الکلی موجود نیست ترس‌شان بیشتر می شود. در مواردی نیز به دلیل احتکار عده ای سودجو و بالا بردن قیمت لوازم بهداشتی مردم قدرت خرید این لوازم را ندارند و ما انتظار داریم دادستانی و سازمان صمت به این موضوع ورود کرده و با این افراد برخورد کنند.

وی با انتقاد از عملکرد هلال احمر در شرایط بحرانی کنونی در استان گیلان، افزود: شرایط فعلی مردم بحران‌زده استان هم اکنون مانند سیل، زلزله و جنگ است و هیچ تفاوتی با موارد ذکر شده ندارد. لطفا عوامل امدادی وارد عمل شده و مایحتاج ضروری مردم از جمله لوازم بهداشتی و اقلام غذایی به خصوص به مناطق روستایی ارسال کنند و در کنار مردم باشند.

عضو شورای شهر شفت اضافه کرد: امروز در تمامی بیمارستان های سطح استان شاهد پذیرش بیماران کرونایی هستیم و این اقدام بسیار خطرناکی است و لازم است رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان اقدام به احداث بیمارستان صحرایی در این استان کنند و پزشک و تجهیزات به استان ارسال کنند تا بیش از این شاهد اتفاقات ناگوار و از دست دادن شهروندان گیلانی نباشیم.

موسوی با انتقاد از نقد کردن عده ای از نحوه عملکرد مسئولان حوزه بهداشت و درمان در استان گیلان ادامه داد: امیدوارم این عده از مردم واقع بین بوده و ببینند که پزشکان و پرستاران با از جان گذشتگی و حداقل امکاناتی که در اختیار دارند چگونه با تمام وجود به طور شبانه روزی در کنار مردم و بیماران مانده و درمان‌شان می کنند و حتی تعدادی از آنها خود درگیر ویروس کرونا شده و فوت کردند. اینها نه نیازی به تعریف و تمجید کسی دارند و نه کسی حق دارد نقدشان کند. فقط بگذارید کارشان را انجام دهند و با حرف ها و انتقادهای نابجا انها را دلسرد نکنیم.