بازیگر فیلم «دیدن این فیلم جرم است» پیرامون سریال «گیله وا» گفت: داستان سریال «گیله وا» پیرامون وقایعی درباره حضور انگلیس‌ها و روس‌ها در ایران، شروع نهضت جنگل، شرایط قحطی و بیماری در تهران و همچنین داستان زندگی میرزا کوچک خان جنگلی را با داستانی عاشقانه روایت می‌کند.

به گزراش ندای گیلان،حمیدرضا پگاه بازیگر سینما و تلویزیون، پیرامون فعالیت‌های اخیرش در عرصه بازیگری گفت: اخیراً در سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری و تهیه‌کنندگی امیر بنان به ایفانی نقش پرداختم که از شبکه سه سیما پخش شد، همچنین به تازگی برای حضور در چند اثر صحبت‌های اولیه را انجام داده‌ام اما چون هنوز قطعی نشده نمی‌توانم اسامی آن‌ها را اعلام کنم.

وی درباره تاخیر در زمان پخش سریال تلویزیونی «گیله وا» ادامه داد: سریال تاریخی «گیله وا» ساخته امیر بنان دو سال پیش‌تولید شد، پس از آن چند بار تاریخ پخشش مشخص شد، اما با تغییرات در کنداکتور موجب تغییر در زمان پخش این اثر شدیم.

بازیگر فیلم «دیدن این فیلم جرم است» پیرامون سریال «گیله وا» اظهار کرد: داستان سریال «گیله وا» پیرامون وقایعی درباره حضور انگلیس‌ها و روس‌ها در ایران، شروع نهضت جنگل، شرایط قحطی و بیماری در تهران و همچنین داستان زندگی میرزا کوچک خان جنگلی را با داستانی عاشقانه روایت می‌کند.

وی در همین راستا افزود: بنده سه ماه در گیلان در خدمت پروژه بودم و در این سریال نقش پدر خانواده‌ای به نام محمود خان را ایفا می‌کردم که یکی از یاران میرزاکوچک خان جنگلی بوده است، این سریال در خلال یک اتفاق تاریخی قصه عاشقانه‌ای را نیز روایت می‌کرد.

وی در خصوص سختی‌های بازی در سریال «گیله وا» اظهار کرد: به دلیل تصاویر زیبا و چشم‌نوازی که در سریال «گیله وا» پخش شد بینندگان تصور می‌کنند که به عوامل این مجموعه در شمال خیلی خوش گذشته است، اما پروژه به‌شدت شرایط سختی داشت. به دلیل تطابق زمان تصویربرداری سریال با فصل تابستان، هوا به‌شدت گرم و شرجی بود و در لوکیشن‌های داخلی هم حتی به دلیل گرما دیگر نمی‌توانستیم کار کنیم.

حمیدرضا پگاه در ادامه پیرامون تجربه همکاری خود با اردلان عاشوری کارگردان سریال «گیله وا» اذعان کرد: این سریال اولین تجربه همکاری من با اردلان عاشوری بود و از ظن بنده او تحقیقات خیلی خوبی در مورد وقایع آن زمان انجام داده بود، وی فیلم‌نامه را چندین بار بازنویسی کرده و بسیار بر کار مسلط بود، همیشه می‌گویم کارگردانی که کار اولش را انجام می‌دهد، برای این‌که کار فوق‌العاده خوبی انجام دهد، بسیار باانگیزه است و این انرژی به گروه نیز منتقل می‌شود.

وی در خصوص تفاوت کار‌های تاریخی و معاصر اظهار کرد: از سال‌ها پیش که در سریال «تفنگ سرپُر» ایفای نقش کردم، دیگر فیلم تاریخی بازی نکردم و خیلی دوست داشتم دوباره فضای تاریخی را تجربه کنم، چرا که کار‌های تاریخی دارای فضای متفاوتی هستند و شاید برای هر بازیگری این تفاوت فضایی و پوششی جذاب باشد.

وی در مورد نقش خود در سریال «گلیه وا» افزود: همان‌طور که پیش‌ از این گفتم، نقش محمودخان در سریال «گلیه وا» بسیار برایم جذاب بود، این شخصیت فردی بود که عقاید متفاوتی نسبت به اهالی روستا داشت و به همه احترام می‌گذاشت.

بازیگر سریال «گیله وا» در ادامه پیرامون شاخص‌ترین نقش‌های خود که تا به امروز ایفا کرده است، اظهار کرد: معمولاً نقش‌های سریال‌های پرمخاطب در ذهن مخاطبان ماندگار می شود و به نظر بنده سریال «آخرین گناه» و سریال «آوای باران» آثاری هستند که نقش‌هایم در آنها بیشتر در ذهن مخاطب مانده است.