مدیر کل صمت استان گیلان گفت: به همت بازرسان صمت استان بیش از ۲۰ تن روغن خوراکی سرخ کردنی احتکار شده، کشف و ضبط گردید.

به گزارش ندای گیلان از رشت، تیمور پور حیدری در بیان ماحصل چهارمین روز از مانور سراسری تشدید نظارت و بازرسی در استان گیلان گفت: به همت بازرسان صمت استان بیش از ۲۰ تن روغن خوراکی سرخ کردنی احتکار شده، کشف و ضبط گردید.

وی با بیان اینکه مقدار ۴۴۸۵ کیلوگرم روغن سرخ کردنی از انبار یکی از شرکت های پخش در رشت کشف گردید گفت: تعداد ۵۵۳۸ بطری روغن سرخ کردنی ۸۱۰ گرمی از این شرکت کشف گردید که جهت دسترسی عموم مردم در فروشگاه های بزرگ و پر تردد در حال توزیع است.
مدیرکل صمت گیلان تاکید کرد: تقاضای هیجانی و کاذب ناشی از فضای روانی، باید کاهش یابد و این موضوع مزید بر علت نا آرامی در بستر بازار شده است. و به مردم فهیم توصیه می شود با توجه به ذخایر مطلوب کالاهای اساسی در گیلان، از ازدحام برای خرید مازاد نیاز به شدت پرهیز کنند.

دکتر پورحیدری با اشاره به اینکه از انبار شرکتی دیگر نیز به مقدار ۱۰۴۷۴ کیلو گرم روغن سرخ کردنی و ۵۳۸۰ کیلو گرم روغن جامد کشف گردید گفت: این مقدار روغن احتکار شده به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده که در روزهای آینده بین عموم مردم استان توزیع خواهد گردید.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات بازرسان این اداره کل گفت: از مردم استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله احتکار روغن و مرغ و سایر اقلام ضروری مردم استان هر چه سریعتر از طریق تلفن۱۲۴ و یا سامانه ۱۲۴٫ir تخلف مربوطه را اعلام نمایند تا همکاران ما در سراسر استان هر چه سریعتر به تخلفات مربوطه رسیدگی نمایند تا شاهد کمبود کاذب در استان نباشیم.