رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان با صدور پیامی سالروز بسیج اساتید را تبریک گفت.

به گزارش ندای گیلان از رشت، متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سی و یک خردادماه سالروز شهادت شخصیتی شاخص، علمی، دیندار و انقلابی است که از جهات مختلف الگویی برجسته و قابل اتکاء برای جامعه، به‌ویژه اساتید و نخبگان علمی کشور به شمار می‌رود. ۴۱ سال از آسمانی‌شدن  شهید مصطفی چمران آن شهید بزرگوار می‌گذرد، همان شخصیتی که طبق فرموده امام راحل (ره): «چنان با عظمت و با تعهد به اسلام جان خود را فدا کرد که خود را در هر دو جهان بیمه نمود.» روزهاس پرتلاش، فداکاری‌های صادقانه و بی‌اعتنا به لذت‌های دنیوی ایشان، علی‌رغم امکان برخورداری از همه آن‌ها فراموش‌شدنی نیست؛ به حق شهید چمران فرهیخته‌ای بود که علم، عمل و اخلاق همراه با بینش و صبر را که ویژگی بسیجی بودن است را در عمل متبلور ساخت.
بی شک بسیجی فردی است که لحظه لحظه زندگی خویش را وقف اسلام، قرآن، ولایت و انقلاب اسلامی نموده است و شهید استاد دکتر مصطفی چمران نمونه واقعی یک انسان کامل و شخصیتی انقلابی بود که فرهنگ ایثار و فداکاری را درخود به فعلیت رساند.
بدون هیچگونه تردید شهید چمران را باید چهره علمی و مرد عمل روزها و عرصه‌های سخت نامید که خالصانه و عاشقانه در راه دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور مبارزات جان کاه را به جان خرید و خدمت به کشور و مردم را بر دنیا طلبی ترجیح داد، لذا
نامگذاری سالروز شهادت این استاد اخلاق به نام «روز بسیج اساتید» اقدامی ارزشمند و پرمفهوم بود که رسالتی سنگین و بزرگ برای جامعه علمی کشور به همراه آورده است.
اینجانب با گرامیداشت سالروز شهادت استاد دکتر مصطفی چمران، فرا رسیدن روز بسیج اساتید را خدمت اساتید گرانقدر و اعضای هیئت علمی تمامی دانشگاه‌های استان گیلان تبریک گفته و گشایش درهای رحمت و مغفرت حریم حضرت حق را برای تمامی این بزرگواران خواهانم.
صادق رمضانی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان