مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان از ورود اتباع چینی به رشت برای برگزاری جام نامجو خبرداد اما تاکید کرد که مشکلی در خصوص آلوده بوده آنان به ویروس کرونا وجود نداشته است.

به گزارش ندای گیلان،مریم بخشی روز شنبه در نشست خبری پیش از برگزاری رقابت های بین المللی جام نامجو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۵۰ وزنه بردار به همراه داوران،  مربیان و مدرسان از ۱۸ کشور در پنجمین دوره مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو حضور دارند.

وی افزود: همچنین دو مدرس بانوی چینی نیز وارد رشت شدند تا در کلاس های مدرسی وزنه برداری حین انجام رقابت های بین المللی شرکت کنند که البته حضور این دو مدرس چینی با هماهنگی های انجام شده با وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان صورت گرفته و روادید آنان نیز بررسی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش ویروس کرونا در چین، این دو مدرس هیچ مشکلی نداشته و روادید آنها نیز از شهرهایی صادر شده که این بیماری در آن شیوع نیافته و همچنین آنان نیز برای خروج از کشور نیازمند کسب اجازه از سوی وزارت بهداشت خود هستند ضمن آنکه در فرودگاه تهران نیز مورد معاینه قرار گرفته و این دو مدرس به هیچ وجه مشکلی ندارند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: رقابت های وزنه برداری بین المللی جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان محمود نامجو از روز یکشنبه (فردا) در رشت آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت که در روز پایانی و در مراسم اختتامیه، سعید سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان حضور می یابد.

بخشی بیان کرد: البته برای آماده شدن سالن محل مسابقات زحمات زیادی کشیده شده به خصوص مسئولان هیات وزنه برداری گیلان زحمات شبانه روزی را متحمل شدند تا این مکان برای میزبانی آماده شود و هم اینک نیز این سالن به گونه ای بازسازی و مرمت شده که چند فدراسیون و هیات های مربوطه درخواست برگزاری مسابقات بین المللی را در این سالن دادند.

وی خاطرنشان کرد: به هرحال ما سعی داریم که این رقابت ها را به نحو مطلوبی میزبانی کنیم و این میزبانی شایسته را به جهان انتقال دهیم چون برای برگزاری مسابقات چالش هایی وجود داشت و مسئولان تعدادی از کشورها سعی در سیاه نمایی داشته و می خواستند این رقابت ها لغو شود اما وزارت ورزش برای برگزاری بدون حاشیه این مسابقات ضمانت کرد و تاکنون نیز هیچ کشوری انصراف نداده و اکثر آنها نیز هم اینک وارد گیلان و شهرستان رشت شده اند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های ورزشی افتتاحی دهه فجر اظهار کرد: قرار است ۱۲ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ ملیارد ریال روز سه شنبه هفته جاری و با حضور وزیر ورزش و جوانان در گیلان مورد بهره برداری قرار گیرد که با افتتاح آنها سرانه ورزشی استان نیز افزایش خوبی می یابد.