هواشناسی گیلان اعلام کرد: از روز سه شنبه با نفوذ تدریجی و تقویت سامانه ناپایدار هوای گیلان ابری و بارانی می شود و شدت بارش‌ها در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در استان بیشتر خواهد بود.

محمد دادرس با اشاره به اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار در منطقه برای امروز (دوشنبه) است، اظهار کرد: بنابراین طی امروز من آسمان اکثر نقاط گیلان آفتابی و همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

وی افزود: از روز سه شنبه با نفوذ تدریجی و تقویت سامانه ناپایدار شرایط برای ابرناکی، مه آلوده شدن هوا و کاهش دما و بارندگی و وزش باد و رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر تا پایان هفته جاری فراهم می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر آسمان اکثر نقاط استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است، گفت: برای فردا (سه شنبه) نیز آسمان استان گیلان کمی تا نیمه ابری به تدریج افزایش ابر، مه آلود بودن هوا و در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در این مدت دمای هوای گیلان نیز بین ۴ تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

دادرس با اشاره به اینکه این شرایط جوی تا پایان هفته جاری در استان مستقر خواهد بود، تصریح کرد: شدت بارش‌ها در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در استان بیشتر خواهد بود.

وی تأکید کرد: هشدارهای لازم به دستگاه‌های مربوط برای اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی داده شده است.