معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به رفع تصرف از ۹ هزار و ۱۵۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی، عنوان کرد: طی ۱۰ ماه گذشته هزار و ۳۵۰ هکتار از این اراضی جنگلی را رفع تصرف کردیم.

به گزارش ندای گیلان،جان احمد آقایی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به رویکرد جدید قوه قضائیه در مبارزه با فساد، بیان کرد: یک نهضت فساد ستیزی خردمندانه و به دور از جو زدگی سیاسی در سراسر کشور ایجاد شده است.

وی در ادامه به دستاوردهای سفر یک روزه رئیس دستگاه قضا به استان گیلان اشاره کرد و افزود: پیگیری جدی وضعیت کارخانه‌های پوشش، رشت الکتریک و صنایع ابریشم که به خاطر سوءمدیریت به وضعیت بدی دچار شده‌اند از جمله دستاوردهای این است.

آقایی با اشاره به وضعیت پادگان حسن رود و تخلفات گسترده رخ داده شده در این منطقه، اضافه کرد: برای ۱۵۱ هکتار از این پادگان سند دریافت شده و با توجه به ارزش بالای زمین پادگان، رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی به فساد انجام شده را دادند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، با بیان اینکه استان، صرف نظر از سابقه فرهنگی، جلوه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد، گفت: جنگل هیرکانی با پیشینه بسیار، یادگار دوران یخبندان است اما هر روز با بهانه‌های گوناگون تصرف می‌شود.

آقایی با اشاره به رفع تصرف از ۹ هزار و ۱۵۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی، عنوان کرد: طی ۱۰ ماه گذشته هزار و ۳۵۰ هکتار از این اراضی جنگلی را رفع تصرف کردیم.