کلینیک تخصصی پرستاری قلب سعی دارد با ارائه آموزش‌های لازم و همچنین انجام معاینات از بستری شدن مجدد بیماران در بیمارستان و تحمیل هزینه‌های اضافی بر خانواده‌ها جلوگیری کند.

به گزارش ندای گیلان،کلینیک تخصصی پرستاری قلب برای نخستین بار در استان گیلان با حضور معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در بیمارستان حشمت رشت افتتاح شد.

بیمارانی که به خودمراقبتی، آموزش و مشاوره در زمینه بیماری‌های قلبی و پیشگیری از آن نیاز دارند، پس از ترخیص از بخش به این واحد ارجاع داده شده و معاینات و مراقبت‌های لازم در رابطه با آنان انجام می‌شود.

بیماران پس از تکمیل معاینات خود در کلینیک اکو و کلینیک تست ورزش، به این کلینیک ارجاع داده می‌شوند و توسط پرستاران متخصص و تحصیلکرده، آموزش‌های لازم درباره خودمراقبتی و پیشگیری از عود مجدد بیماری به آنان داده می‌شود.

سایت بیمارستان حشمت رشت به‌منظور تسهیل دسترسی بیماران به اطلاعات مورد نیاز درباره بیماری‌های قلبی در دسترس قرار گرفته است و تمام پاسخ‌های مربوط به ناراحتی‌های قلبی مانند چگونگی مواجهه با حمله قلبی در آن تجمیع شده است.

همچنین سایت دیگری نیز طراحی شده است که بیماران می‌توانند سؤالات خود در رابطه با بیماری‌های قلبی را در آن ثبت کنند و پرسنل بیمارستان حشمت در تلاش هستند که به سؤالات بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ مناسب بدهند.

کلینیک تخصصی پرستاری قلب سعی دارد با ارائه آموزش‌های لازم و همچنین انجام معاینات از بستری شدن مجدد بیماران در بیمارستان و تحمیل هزینه‌های اضافی بر خانواده‌ها جلوگیری کند.

از آنجایی که دیابت یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی است، در این کلینیک غربالگری فشارخون و قند خون نیز انجام می‌شود و بعد از غربالگری و در صورت نیاز، بیماران به کلینیک قلب، داخلی یا کارشناس تغذیه ارجاع داده می‌شوند.

در حال حاضر تعدادی پرستار تحصیل‌کرده در زمینه بیماری‌های قلبی برای کمک به بیماران در کلینیک پرستاری قلب بیمارستان حشمت در رشت حضور دارند و قرار است در آینده نزدیک یک پزشک متخصص نیز به این تیم اضافه شود.