رئیس شورای حل اختلاف گیلان با اشاره به ورود بیش از ۱۰۰ هزار و ۹۷۳ پرونده به شورای حل اختلاف استان گیلان،گفت: با کار جهادی و تلاش فراوان در هفت پرونده رضایت اولیای دم را کسب کرده و ۹ محکوم به اعدام را از اجرای حکم قصاص نجات دهند.

به گزارش ندای گیلان،حجت الاسلام سید احمد میر محمدی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ورود بیش از ۱۰۰ هزار و ۹۷۳ پرونده به شورای حل اختلاف استان گیلان، اظهار کرد: یک سوم این پرونده‌ها به سازش ختم شدند.

وی افزود: این میزان معادل حدود ۳۰ درصد پرونده‌هایی بوده که قابلیت گذشت و سازش داشته‌اند و با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان گیلان به صلح منتهی شد.

معاون قضائی دادگستری گیلان در امور شورای حل اختلاف در ادامه به فعالیت‌های صورت گرفته در شعبه ویژه قصاص اشاره کرد و گفت: با کار جهادی و تلاش فراوان در هفت پرونده رضایت اولیای دم را کسب کرده و ۹ محکوم به اعدام را از اجرای حکم قصاص نجات دهند.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۲۰۰ نفر در شورای‌های حل اختلاف استان گیلان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: از مهم‌ترین رسالت شورای های حل اختلاف کاهش مراجعات مردم به دادگاه، رفع اختلافات محلی و همچنین رسیدگی به پرونده‌هایی مواردی که ماهیت قضائی ندارند، است.