انتشار فیلمی از وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای سعودی خود، بحث و جدل فراوانی را در رسانه ها در خصوص احتمال ناسزا گفتن سرگئی لاوروف به “عادل الجبیر” به راه انداخت.

ندای گیلان: انتشار فیلمی از وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای سعودی خود، بحث و جدل فراوانی را در رسانه ها در خصوص احتمال ناسزا گفتن سرگئی لاوروف به “عادل الجبیر” به راه انداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این فیلم اینگونه به نظر می آید که لاوروف هنگام سخن گفتن عادل الجبیر ناراحت است و کلماتی را زمزمه می کند.

به گفته فعالان در شبکه های اجتماعی لاوروف که متوجه نبود میکروفن باز است، توصیف اهانت آمیزی از وزیر امور خارجه سعودی کرد، و او را “احمق لعنتی” خواند.

در همین حال، “ماریا زاخارووا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از اظهار نظر درباره این فیلم خودداری کرد و گفت، که هیچ گونه الفاظ اهانت آمیز و ناسزایی را از طرف لاوروف در جریان کنفرانس مطبوعاتی با همتای سعودی اش نشنیده است.

وی افزود: چیزی نمی بینم که خواسته باشم اظهار نظر کنم. این کنفرانس مطبوعاتی را مدیریت کردم. با صراحت می گویم که چنین چیزی نشنیده ام. فکر می کنم که همه روزنامه نگاران حاضر نیز آن را نشنیده اند. من به لب خوانی علاقه ندارم.

زاخارووا خاطرنشان کرد: مذاکرات دو وزیر به خوبی صورت گرفت./خرداد