رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به تعطیلات آخر هفته و تعطیلات 6 روزه استان‌های تهران و البرز و توصیه به پرهیز از سفر به این استان تاکید کرد: اعمال محدودیت ها در تعطیلات پیش رو به استان با جدیت ادامه می یابد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، سرهنگ جاور صفاری گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا ورود پلاک های غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است؛ ضمن اینکه خودروها با پلاک‌های غیربومی مربوط به ساکنان استان نیز باید برای جلوگیری از اعمال جریمه تعویض شوند.

رئیس پلیس راه گیلان تصریح کرد: براساس مصوبه ستاد کرونا تردد بین شهری خودروها با پلاک های بومی به دلیل کار کشاورزی تا پایان شهریورماه مانعی ندارد .

وی با اشاره به قرمز بودن شهرستان‌های رشت، خمام، رودسر، رودبار، بندانزلی و آستارا اظهار داشت: نیروهای پلیس راه در شهرهای آستارا ، چابکسر و رودبار مستقر هستند و ابتدا با تذکر از خودروهای غیربومی که قصد ورود به استان را دارند ، درخواست بازگشت و در صورت تمکین نکردن اعمال قانون می شوند.

وی ادامه داد: این جریمه همانند مصوبات ستاد ملی برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و برای ورود به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است.