معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و استاندار گیلان از نمایشگاه دستاوردها و محصولات فناورانه دانشگاه گیلان بازدید کردند.

به گزارش ندای گیلان،صبح امروز (سه شنبه) دکتر سورنا ستاری به همراه دکتر زارع استاندار گیلان از نمایشگاه دستاوردها و محصولات فناورانه دانشگاه گیلان بازدید کردند.

 این نمایشگاه بالغ بر ۴۰ عنوان فناوری را در چهار حوزه شرکت های مرکز رشد، محصولات کووید ١٩، دستاوردهای دانشکده های دانشگاه و واحدهای تحقیق و توسعه مستقر در دانشگاه به نمایش گذاشته است.

 همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان از پیشرفت اجرایی طرح شهرک علم و فناوری گیلان بازدید کردند.

 فاز اول این پروژه ، احداث ساختمان ستادی طرح جامع شامل ساختمان اداری به مساحت ۸۸۰ متر و احداث زیرساخت هشت هکتار از محوطه طرح پارک علم و فناوری گیلان شامل خیابان کشی ، محوطه سازی ، جمع آوری آب های سطحی و تاسیسات زیربنایی می‌باشد که اجرای آن از اردیبهشت ماه سالجاری آغاز شده است.

 اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این فاز، ۵۵ میلیارد ریال برآورد شده که ۵۲ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

 افتتاح  سوله های کارگاهی و راه اندازی کارگاه های شرکت های فناور ، بازدید از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و فناور، بازدید از شرکت دانش بنیان قوای محرکه فرزانگان، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه‌ آزاد‌ رشت ، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان ، بازدید از پرنده دوزیست ، حضور در آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان و نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون علمی رییس جمهوری به گیلان است.