محمدرضا صالحی (زاده ۱۳۳۷ در گلستان) فوق لیسانس رشته مدیریت دولتی و استاندار خراسان شمالی در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده است.

به گزارش سرویس رصد مجازی ندای گیلان،گیل خبر نوشت:پس از انتصاب مصطفی سالاری بر مسند سازمان تامین اجتماعی کشور،گمانه زنی های زیادی در مورد استاندار آتی گیلان در محافل سیاسی و اجتماعی و فضای مجازی استان شکل گرفته است.

محمدرضا صالحی (زاده ۱۳۳۷ در گلستان) فوق لیسانس رشته مدیریت دولتی و استاندار خراسان شمالی در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده است.

وی پیش از استانداری در دولت یازدهم به عنوان دبیرکاروان تدبیر و امید، مشاور نهاد و مدیرکل پیگیری معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری مشغول به کار بود.

صالحی که فعالیت مدیریتی خود را با ریاست آموزش و پرورش علی آباد کتول آغاز کرد و در ادامه فرمانداری گرگان و بندر لنگه را نیز تجربه کرد. وی در دولت اصلاحات به واسطه گرایش اصلاح طلبی به سمت معاونت سیاسی استانداری های بوشهر و مازندران نیز منصوب شد که بعد از خروج استانداران این دو استان مدت کوتاهی نیز به عنوان سرپرست استانداری فعالیت می کرد.

وی به واسطه سوابق متعددش ارتباط خوبی با هیات وزیران و نهاد ریاست جمهوری دارد. گفته می شود ۶ ماه قبل که رفتن سالاری به تامین اجتماعی مطرح شد،استانداری گیلان و البرز به صالحی پیشنهاد شده بود. همچنین وی گزینه اصلی و بومی اصلاح طلبان و نمایندگان مجلس در گلستان قبل از انتصاب هادی حق شناس محسوب می شد.

با وجود آن که صالحی ۶۱ سال سن دارد توجه به جوانگرایی از جمله خصوصیات مثبت وی محسوب می شود و در این زمینه شورای مشورتی جوانان را در خراسان شمالی تشکیل داده بود.