استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به تزریق دُز سوم واکسن کرونا به گروه های هدف در این استان، گفت: از هر گونه عادی انگاری باید پرهیز شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،اسدالله عباسی بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با ابزار نگرانی از ورود به موج ششم کرونا، اظهار کرد: با تلاش کادر درمان و پرستاران، و اجرای طرح واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از پیک پنجم گذر کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه هر گونه عادی انگاری و بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی شرایط شکننده گیلان را سخت می‌کند، گفت: باید اقدامات لازم برای پیشگیری از ورود به موج ششم فراهم شود.

استاندار گیلان در ادامه با تأکید بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت‌ها اعم از نخبگان، ائمه جمعه، فرمانداران، دهیاران، بخشداران و رسانه‌ها، افزود: باید با تشویق و ترغیب شهروندان به انجام واکسیناسیون ایمنی جامعه را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه با به روزرسانی پروتکل‌ها باید هوشمندسازی جایگزین عادی سازی شود، گفت: بهبود شرایط و آمارها نباید این تصور را در میان شهروندان به وجود آورد که شرایط عادی است.

عباسی با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی باید در حمل و نقل اعم از ریلی، هوایی، شهری و بین شهری اجرا و رعایت شود، ادامه داد: اجرای طرح شهید سلیمانی نیز باید تقویت شود.

وی به روند بازگشایی مدارس متناسب با شرایط هر منطقه اشاره و افت تحصیلی را تهدیدی برای روند آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان از طریق فضای مجازی دانست و افزود: حفظ سلامت دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید و معلمان بسیار حائز اهمیت است و باید در این مسیر عدالت آموزشی رعایت شود.

عباسی با اشاره به اینکه حدود ۸۸ درصد جامعه هدف گیلان، دُز اول واکسن و بیش از ۶۴ درصد دُز دوم را دریافت کرده‌اند، گفت: در زمینه دُز دوم باید با تلاش مضاعف به بیش از ۸۰ درصد برسیم.

وی همچنین بر ضرورت تزریق دُز سوم واکسن برای کادر درمان، افراد با سنین بالای ۶۰ سال و ایمنی ضعیف بدن بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی تأکید و اضافه کرد: پرداخت مطالبات کادر درمان باید در اولویت باشد.