شهردار لاهیجان آمادگی برای استقبال از سال جدید و نوروز ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: هدف ما در نوروز پیش رو فراهم کردن شرایط لازم برای رفاه و شادی و نشاط شهروندان و مسافران است.

به گزارش ندای گیلان از لاهیجان، رضا زنده دل روز جمعه در جلسه ستاد خدمات سفر شهرداری لاهیجان افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته از ابتدای اسفند ماه تدارک لازم برای استقبال از نوروز فراهم شده است.
وی اضافه کرد: لاهیجان بدلیل جاذبه‌های فراوان گردشگری همه‌ساله میزبان میلیون‌ها مسافر بوده و امسال هم آماده حضور هم وطنان عزیز می‌باشیم.
زنده دل با بیان اینکه شهرداری لاهیجان با تمام امکانات تلاش خواهد کرد تا شرایط مطلوبی را برای مسافران فراهم نماید، گفت: خرید المان‌های جدید نوروزی و رنگ‌آمیز و بهسازی المان‌های نوروزی سال‌های گذشته، پاکسازی معابر و ورودی و خروجی شهر، رنگ‌آمیزی جداول و خط کشی خیابان ها، ترمیم فضای سبز و کاشت گلهای فصلی در میادین، بازسازی سرویس‌های بهداشتی، لکه گیری و آسفالت خیابانها و کوچه ها، اصلاح تابلوهای راهنمای اماکن، نصب نیمکت‌های جدید، نورپردازی سطح شهر و اماکن گردشگری، برنامه ریزی ارائه خدمات‌رسانی به مسافران در پایانه مسافربری، کشیک سازمان حمل و نقل همگانی، طراحی سفره هفت سین در چند نقطه و گشت ویژه شهر آرا برای پاکسازی معابر و نظافت سطح شهر از برنامه‌هایی است که برای استقبال از نوروز ۱۴۰۳ عملیات اجرایی آن با تلاش معاونان، مدیران و کارکنان شهرداری در حال اجرا می‌باشد.
شهردار لاهیجان اظهار کرد: جشنواره نوروزی هم با حضور هنرمندان مطرح استان با توجه به تقارن بهار قرآن هر شب از ساعت ۸ شب در جزیره استخر برگزار می شود.

زنده دل افزود: هدف ما در نوروز پیش رو فراهم کردن شرایط لازم برای رفاه و شادی و نشاط شهروندان و مسافران است و شهرداری و شورای اسلامی شهر از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهند کرد.
وی اضافه کرد: ستاد استقبال از نوروز در شهرداری لاهیجان تا پایان تعطیلات نوروزی فعال خواهد بود و برنامه‌های مختلفی برای خدمات‌رسانی افزون‌تر برای مسافران و شهروندان تدوین خواهد شد.
زنده دل گفت: شهر زیبای لاهیجان با تاریخی درخشان و جاذبه‌های فراوان طبیعی، مذهبی و تاریخی و مردمانی که با فرهنگ غنی خود با افتخار پذیرای مهمان و مسافر می‌باشند، آماده میزبانی از گردشگران و هموطنان عزیز کشورمان در نوروز ۱۴۰۳ است.
شهردار لاهیجان تصریح کرد: برگزاری چهارمین نمایشگاه گل از ۲۳ اسفند و سومین جشنواره تخم مرغ های رنگی در تاریخ های ۲۵ و ۲۶ اسفند از دیگر برنامه های شهرداری برای استقبال از نوروز است.
زنده دل گفت: همچنین همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه محفل انس با قرآن در ۵ فروردین ۱۴۰۳ با همکاری هیات امنای مسجد جامع و دارالقرآن امام صادق ع بعد از افطار با حضور قاریان مطرح در مسجد جامع برگزار می شود.
شهردار لاهیجان افزود: جا دارد از فرماندار محترم شهرستان و همه دستگاههایی که برای تمهید خدمات سفر با شهرداری همکاری دارند، قدردانی نمایم.