معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به ظرفیت همسایگی استان گیلان با کشورهای حاشیه خزر گفت: فرودگاه سردار جنگل رشت به هاب تجاری و اقتصادی تبدیل می‌شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت، محسن کوشش تبار امروز در سفر یک روزه به گیلان در بازدید از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت، اظهار کرد: در گیلان شاهد تحولات اقتصادی هستیم و اقداماتی که در این حوزه در این استان صورت می‌گیرد امیدوار کننده است.

وی با اشاره به موقعیت راهبردی و اثرگذار فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل، افزود: فرودگاه سردار جنگل رشت مخاطب ۳۰۰ میلیونی در حاشیه خزر و همسایگان شمالی دارد.

معاون اقتصادی وزارت کشور با بیان اینکه فرودگاه سردار جنگل رشت می‌تواند به هاب تجاری و اقتصادی تبدیل شود، گفت: ظرفیت‌های فرودگاه سردار جنگل رشت در بخش گردشگری هم مورد توجه است.

کوشش تبار با اشاره به طرح توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت، اضافه کرد: تقویت زیرساخت‌های فرودگاه بین المللی رشت منتج به تحول زیرساختی کشور می‌شود.

وی با اشاره به طرح پایانه صادراتی در فرودگاه رشت، افزود: ایجاد این پایانه می‌تواند ضمن اشتغال زایی، به تقویت خدمات دهی کمک کند.

معاون اقتصادی وزارت کشور با بیان اینکه هدف گذاری ها برای توسعه زیرساختی استان گیلان رضایت بخش است، گفت: دولت تلاش می‌کند موانع را از پیش رو تقویت زیرساختی فرودگاه رشت بردارد.

کوشش تبار با اشاره به نقش محوری مجلس در تقویت زیرساخت‌ها، اضافه کرد: نمایندگان مجلس پروژه زیرساختی فرودگاه رشت را ویژه ببینند و برای آن ردیف بودجه در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: با رفع موانع و چالش‌های اعتباری و تسریع در روند تکمیل پروژه زیرساختی شاهد خواب تجاری و اقتصادی در فرودگاه رشت خواهیم بود.