مسئول سیاست «روز بعد از جنگ غزه» در رژیم اسرائیل بنا به گفته رسانه‌های عبری از سمت خود استعفا کرد و به صف مقامات صهیونیستی پیوست که در طول هفت ماه جنگ استعفا داده‌اند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رسانه‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه از استعفای «یورام حمو»، مسئول مسائل راهبردی در شورای امنیت داخلی رژیم اسرائیل و مسئول میز سیاست «روز پساجنگ» در غزه خبر دادند.

روز پساجنگ اصطلاحی است که بعد از آغاز حمله زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه از سوی صهیونیست‌ها و رسانه‌های هم‌سو با این رژیم مطرح شد و مقصود از آن، تعیین تکلیف اوضاع و شرایط بعد از پایان جنگ غزه و تشکیل نهادی برای اداره آن منهای گروه‌های مقاومت فلسطینی و حتی تشکیلات خودگردان فلسطین، با حضور نیروهای به‌اصطلاع حافظ صلح عربی است.

طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته بعد از عملیات طوفان الاقصی، چند تن از مقامات نظامی صهیونیست از سمت خود استعفا کرده‌اند و رژیم اسرائیل مجبور شده است برای آن‌ها جانشین تعیین کند.

تبعات طوفان الاقصی محدود به مقامات نظامی نشده و گریبان مقامات سیاسی و برخی از وزرای صهیونیست را نیز گرفته و باعث ایجاد دودستگی بین تصمیم‌گیران و شکاف عمیق بین مسئولان و صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی شده است./تسنیم

بیشتر بخوانید