مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به تصویب طرح هادی ۷ روستای استان گفت: طرح هادی ۶۹۱ روستای گیلان نیازمند بازنگری است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، حامد دائمی در جلسه کمیته تصویب طرح‌های هادی روستاهای استان اظهار کرد: اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌ویژه در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت‌ها در روستاها اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به تصویب طرح‌های هادی ۷ روستای حاجی آباد، سیاه اسطلخ میرزا ربیع، چوکده، سوخته کوه و مجموعه شیخ علی کلایه و مهدی آباد افزود: بازنگری طرح هادی ۱۱۰ روستای استان و تهیه طرح هادی ۷ روستا با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال در دستور کار بنیاد مسکن است.

دائمی توسعه و عمران روستایی را مهم‌ترین اقدام در اجرای طرح هادی دانست و اضافه کرد: طرح هادی روستایی بسیاری از مشکلات روستاها را حل کرده و برای تمام روستاها برنامه آبادانی تدوین می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح هادی به جهت خدمت رسانی به روستاها تهیه می‌شود، ادامه داد: در جلسات فنی طرح‌های هادی تمامی جوانب و قوانین فنی و اصولی، حفظ اراضی ملی و کاربری‌های زراعی و باغی توسط کارشناسان جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: طرح هادی ۶۹۱ روستای این استان نیازمند بازنگری است که در صورت تأمین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای بازنگری طرح هادی همه روستاهای استان را دارد.‌