استاندار گیلان بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی در جهت افزایش کیفیت ارائه خدمات ساحلی تأکید کرد و گفت: ۹۰ درصد طرح‌های سالم‌سازی گیلان، تمامی مؤلفه‌های استاندارد مورد نظر ستاد ساماندهی سواحل را رعایت کرده‌اند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسدالله عباسی در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان که با حضور وزیر کشور در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با تبریک دهه امامت و ولایت، به تشریح آخرین وضعیت ساماندهی و سالم‌سازی نوار ساحلی گیلان پرداخت و اظهار کرد: ۹ شهرستان گیلان به واسطه برخورداری از نوار ساحلی، ظرفیت‌های بسیار بالایی در این حوزه دارند.

وی با بیان اینکه در طرح‌های سالم‌سازی سواحل، حفظ سلامت و جان مردم از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود:  ۳۴ طرح سالم‌سازی در سواحل گیلان تعریف شده که ۲۲ طرح آن از وضعیت مطلوبی برخوردارند و مابقی نیز در حال ارتقاست.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به میزان کیفیت طرح‌های سالم‌سازی سواحل، بیان کرد: ۹۰ درصد طرح‌های سالم‌سازی گیلان، تمامی مؤلفه‌های استاندارد مورد نظر ستاد ساماندهی سواحل را رعایت کرده‌اند.

عباسی با بیان اینکه مسئولیت کامل سواحل محدوده هر شهرستان برعهده فرمانداران است، تصریح کرد: فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد ساماندهی سواحل و رئیس شورای تامین شهرستان باید از همه ظرفیت‌های قانونی در جهت افزایش کمی و کیفی ارائه خدمات بهره بگیرند.

استاندار گیلان، اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را در افزایش کیفی سواحل بسیار مؤثر دانست و افزود: تقویت بنیه فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از دیگر اهداف ما در طرح های سالم سازی دریا است که خوشبختانه با همکاری همه‌جانبه در استان دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون پنج قرارگاه در استان گیلان راه اندازی شده، خاطرنشان کرد: قرارگاه های کرونا، پسماند، آب کشاورزی، توجه به وضعیت معیشت مردم و طرح ساماندهی سواحل از جمله این قرارگاه ها هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه مشی دولت سیزدهم، مردم داری و خدمت بی منت به مردم است، تصریح کرد: در راستای اجرای راهبردها و سیاست های دولت مردمی و تحول‌گرای سیزدهم، همه مسئولان و متولیان در استان پای کار هستند.

در این جلسه هریک از فرمانداران شهرستان‌های ساحلی از طریق ویدئو کنفرانس، به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سواحل استان پرداختند.