مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان خبر داد و گفت: جاری شدن سیلاب در این مدت دور از انتظار نیست.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمد دادرس در گفت وگویی با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار و بارشی به منطقه است.

وی افزود: بنابراین شرایط برای ابرناکی و مه آلود شدن هوا، روند کاهش دما، وزش باد، بارندگی گاهی رگباری شدید به ویژه امروز و در برخی مناطق خیلی شدید، رعد و برق و تگرگ تا فردا جمعه فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان خبر داد و گفت: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در این مدت دور از انتظار نیست.

دادرس با اشاره به اینکه طی مدت هشدار سطح زرد دریایی نیز در گیلان صادر شده است، ادامه داد: احتمال خسارت به تأسیسات دریایی وجود دارد لذا فعالان دریایی نیز تا فردا جمعه تمهیدات لازم را بیاندیشند.

دادرس با اشاره به اینکه دمای هوا در استان به طور متوسط ۴ الی ۸ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد، تصریح کرد: تمهیدات کشاورزی لازم در این مدت اندیشیده شود و از فعالیت‌های کوهنوردی نیز طی این مدت اجتناب گردد.