مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمد دادرس با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی نسبتاً پایدار در منطقه و فعالیت جریانات شمالی در سطح زمین است.

وی به کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه سلسیوس در استان اشاره کرد و افزود: طی این مدت گاهی به سبب شکل گیری ناپایداری‌های موقت، بارش خفیف باران در بعضی نقاط رگبار و رعد و برق پراکنده دور از انتظار نیست

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در استان خبر داد و گفت: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در این مدت دور از انتظار نیست.

دادرس با تاکید بر اینکه تمهیدات کشاورزی در بخش‌های مختلف اندیشیده شود، تصریح کرد: به تدریج از فردا با نفوذ سامانه ناپایدار به منطقه شرایط برای افزایش ابر، بارندگی، وزش باد، رعد و برق و احتمال تگرگ تا دوشنبه فراهم است.

وی با بیان اینکه مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند، گفت: تردد در جاده‌ها به ویژه در محورهای کوهستانی و فعالیت کوهنوردی طی این مدت با احتیاط انجام شود.