عضو گیلانی تیم ملی بسکتبال دختران نوجوان ایران به ندای گیلان می گوید:قطعا در هر عرصه ای که برای حرفه ای شدن گام برمیداری سختی هایی نیز وجود دارد و برای من هم چالش ها در زمینه ورزش کم نبوده ولی سعی کردم فقط بروی تمریناتم تمرکز کنم و ازهر اتفاق ناخوشایند و چالش های بازدارنده بگذرم .

ندای گیلان–نوشین میربلوک: در بحبوحه روزمرگی و فراز و نشیب های زندگی و زمانی که ناامیدی و بی‌انگیزگی بر انسان مستولی می شود، دیدن پشتکار و تلاش خستگی ناپذیر افرادی که به رغم همه سختی ها و مشکلات سد های بزرگ جلوی روی خود را کنار زده اند و بر قله موفقیت ایستاده اند، حالتان را خوب می کند! حالا اگر این فرد موفق یک زن باشد که سختی های دوچندان را تحمل کرده تا بهترین خودش باشد موضوع کمی متفاوت تر است.

زنان موفق در جامعه ما کم نیستند که با وجود نگاه های بعضاً خوشایند راه خود را در پیش گرفته اند و حالا پرآوازه شده اند. در ندای گیلان قصد داریم هر هفته سراغ یکی از این زنان موفق برویم و به گفتگو با آنان بپردازیم.

میهمان این هفته  شنبه های ندای گیلان تنها عضو گیلانی تیم ملی نوجوانان بسکتبال ایران است.

لطفا خودتان را معرفی کنید و از سوابق ورزشی خود بفرمایید؟

شمیم نوری هستم، ساکن رشت و بازیکن تیم بسکتبال هایپر  از سال ۱۳۹۴ رشته بسکتبال را آغاز کردم تا امروز، که اخرین مسابقه ی تیم ملی زیر ۱۶ سال ایران در اردن برگزار شد و من درآن حضور داشتم توانستم با کسب ١۵امتیاز بهترین بازیکن میدان باشم.

در مسیر زندگی و ورزش آیا با دشواری هایی روبه رو شده اید؟چگونه سختی ها را کنار زده اید؟

قطعا در هر عرصه ای که برای حرفه ای شدن گام برمیداری سختی هایی نیز وجود دارد و برای من هم چالش ها در زمینه ورزش کم نبوده ولی سعی کردم فقط بروی تمریناتم تمرکز کنم و ازهر اتفاق ناخوشایند و چالش های بازدارنده بگذرم .

آخرین کتابی که مطالعه کردید چه بود؟
من بیشتر فیلم تماشا می‌کنم ولی آخرین کتابی که مطالعه کردم ، استیو جابز بود.

یک ورزشکار وقتی حالش خوب نباشد یا دلگیر باشد چه می کند؟

قطعا بیشتر ورزشکاران در مواقعی که حال روحی خوبی ندارند ویادر برهه ای از زمان که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد و حالش اصطلاحا خوب نباشد، ورزش و تمرین بهترین مسکن محسوب میشود ومن نیز ازاین قاعده مستثنی نیستم.

استفاده بیش از حد از فضای مجازی چه تاثیر و پیامدهایی را می تواند برای دختران جوان و نوجوان داشته باشد?

در واقع امروزه چه خواسته چه ناخواسته همه ما به نوعی درگیر فضای مجازی هستیم مهم این است که به شیوه درست از آن استفاده کنیم زیرا بنظرم استفاده صحیح از آن می‌تواند کمک موثری در بالابردن اطلاعات ،بروز بودن معلومات در حوزه های مورد نظر و حرفه ی اشخاص باشد.

توصیه شما به دختران جوانی که به دنبال راهی برای اثبات توانایی های خود می گردند چیست؟

بنظرم باید به خودشان ایمان داشته باشند و سعی کنند در هر حوزه ای که انتخاب میکنند ،تلاش و پشتکار را فراموش نکنند و اصلی ترین چیز این است که به اخبار وانرژی های منفی اهمیت ندهند.

 

آرزو وهدف شما در آینده چیست؟

حضور موفق در رشته بستکبال و فتح همه قله های پیشرفت این ورزش در میادین مختلف {هدف من است} و امیدوارم اردو های موثر و متعددی برای بانوان برگزار شود تا بتوانم دراین اردوها شرکت کنم در مسیر بهتر شدن و پیشرفت گام بردارم.

حرف آخر؟

 

ممنون از شما و پایگاه خبری ندای گیلان که از بانوان موفق گیلانی حمایت میکنید امیدوارم بهترین اتفاق ها برای بسکتبال بانوان رقم بخورد.