فرماندار رشت با بیان این نکته که روحانیون و ائمه مساجد به سبب ارتباط بی واسطه با جامعه و مردم جزء نخستین کسانی اند که از مشکلات آگاهی می یابند، اظهار داشت: روحانیون به واسطه برخورداری از پشتوانه عظیم اعتماد مردمی، سهم بزرگی در تبیین اقدامات شجاعانه اصلاحی و جهادی دولت بر دوش دارند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، امام پناهی در جلسه هم اندیشی با روحانیون و مبلغین شهرستان، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و ارج نهادن به فعالیت های تبلیغی معارف اسلامی و محاسن ومکارم اخلاقی؛ با تاکید بر این مطلب که پایبندی به آموزه‌های دینی جامعه را در برابر بی بند و باری بیمه می‌کند، اظهار داشت: تبلیغ و ترویج آموزه‌های دینی، معارف اسلامی، شناخت بیشتر از مشکلات و نیازهای نسل امروز جامعه و تلاش برای پاسخگویی از منظر دین به مسائل مختلف سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی؛ از اهمیت بالایی در خنثی کردن تبلیغات سوء دشمنان برخوردار است.

 فرماندار رشت با اشاره به اهمیت همکاری و هم‌افزایی دولت، روحانیون و ائمه مساجد برای کاستن از معضلات و تاکید بر این نکته که کارگزاران دولت موظف به پاسخگویی مطالبات مردم بوده و روحانیت یکی از امین ترین و دلسوزترین کانال‌های انتقال خواست و دغدغه مردم به مسئولین می باشد، اظهار داشت: سهم عمده تبیین علل و نحوه اجرای کار بزرگ دولت سیزدهم در اجرای طرح اصلاحات اقتصادی، چگونگی تخصیص ارز ترجیحی و بیان مزایای این اقدام انقلابی در عادلانه سازی اختصاص یارانه ها بر عهده روحانیون میباشد.
 امام پناهی با بیان این مطلب که تفکر نگاه به داخل و ارجحیت دادن به اراده نیروی انسانی متخصص و متعهد داخلی سبب شد تا امروز یکی از درخشان ترین نتایج در کنترل همه گیری ویروس کرونا در جهان را دارا باشیم، ادامه داد: بخشی از بمباران تبلیغاتی کژ اندیشان علیه نظام اسلامی و دولت خدمتگزار ایران قوی، حاصل سرخوردگی از اقدامات موثر و موفق دولت در مدت اندک تصدی امور و تلاش برای اتکاء به توان داخلی به جای نگاه عاجزانه به بیرون می باشد.
 نماینده عالی دولت در مرکز استان با ذکر این نکته که یکی از عرصه‌های نبرد امروز دشمنان علیه نظام اسلامی؛ جنگ باورها، اندیشه ها، ارزش ها و در یک کلام جنگ در عرصه فرهنگی است، خاطرنشان کرد: با توجه به برتری فرهنگ اسلامی در مقایسه با فرهنگ های مادی، باید با بهره‌گیری از نگاه تخصصی روحانیون و طلاب در حوزه فرهنگ و تولید فکر و ایده در راستای تقویت گفتمان و تمدن اسلامی و به شکست کشاندن تلاش غرب برای سیطره گفتمانی بر جهان، گام های بیشتری برداریم.
 فرماندار رشت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نقش امیدآفرینی در مقابله با تهدیدات دشمن، گفت: شبکه ای از معاندین و مخالفین نظام اسلامی، با استفاده از انواع ابزار تبلیغاتی و فضای باز مجازی در صدد دمیدن روح ناامیدی در جامعه می باشند تا با بزرگنمایی مسائل حاشیه‌ای، سد راه روند رو به جلوی دولت باشند.
وی افزود: ضروری است تا نیروهای جهادی و انقلابی با احساس مسئولیت دو چندان نسبت به سالهای گذشته، در متن رویکرد دولت در زمینه رفع موانع و حل مشکلات قرار گیرند.
 امام پناهی استفاده از نیروهای جوان و ارزشی که حضور میدانی در بین مردم را دون شأن و جایگاه مدیریتی خود ندانند را یکی از رویکردهای دولت مردمی ایران قوی عنوان و اظهار داشت: ضرورت دارد تا با عمل جهادی، کار تشکیلاتی و حضور میدانی مسئولین، روند خدمات توسعه ای و محرومیت زدایی شتاب بیشتری گیرد.
 وی ایجاد تحول در حوزه فرهنگ را نیز مستلزم نگرش جهادی به مسائل دانسته و گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون، طلاب، ائمه مساجد، هیئت ها، تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای بهره‌گیری از نقطه نظرات دغدعه مندان امور فرهنگی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره‌ای برای خانواده ها توسط روحانیون، اهتمام ادارات بر حفظ شعائر اسلامی و ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی در مناطق کمتر برخوردار نقش مهمی در شکل گیری نشاط اجتماعی و پاسخ به نیازهای امروز جوانان بر عهده دارند.
 امام پناهی حمایت از گروه‌های جهادی برای اشتغال‌زایی و اجرای برنامه های تبلیغی و فرهنگی را مهم ارزیابی و خواستار استفاده از ظرفیت روحانیون، پایگاه های بسیج و گروه‌های جهادی برای اجرای برنامه های مفید فرهنگی در ایام تابستان پیش رو گردید.