رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه این استان جزو استان‌های برتر در جذب اعتبارات ملی است، گفت: اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در لایحه بودجه ۱۳۹۹ از رشد نسبتاً خوبی نسبت به سال قبل برخوردار بوده است.
به گزارش ندای گیلان کیوان محمدی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در گفتگویی در خصوص بودجه سال 99 استان گیلان اظهار داشت:بودجه راهنمای اجرای سیاست‌های دولتی و سازمان‌هاست که فعالیت‌های مختلف برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای منطقه و کشور با توزیع بهینه آن حاصل خواهد آمد.
وی با بیان اینکه در راهبری مقاصد توسعه‌ای این استان و در اجرای طرح‌های عمرانی، اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در لایحه بودجه ۱۳۹۹ از رشد نسبتاً خوبی نسبت به سال قبل برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: تعداد یک پروژه از فهرست پروژه‌های ملی به پروژه‌های استانی پیوست شماره (1) استان افزوده شده است.
محمدی افزود:همچنین تعداد ۲۹ پروژه به‌عنوان پروژه‌های قابل واگذاری با مشارکت بخش خصوصی برای استان مصوب شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 1399 انتظار می‌رفت با توجه به افزایش بازنشستگان سال‌های اخیر سهم اعتباری هزینه‌ای استان تعدیل و ترمیم بیشتری داشته باشد ، تصریح کرد: این امر نیز با اتخاذ تدابیر بودجه‌ای سازمان در جهت گشایش و ترمیم اعتباری استان محقق خواهد شد.
وی با با بیان اینکه این استان جزو استان‌های برتر در جذب اعتبارات ملی است و با توجه به اینکه بیشترین سهم اعتباری اکثر دستگاه‌ها از محل اعتبارات ملی است، گفت: با تلاش و پیگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی امکان افزایش این سهم در سال ۱۳۹۹ فراهم خواهد شد.
محمدی در پایان ابراز امیدواری کرد:امید است که استان گیلان در سال «رونق تولید» سهم مؤثری در آبادانی و توسعه منطقه و کشور ایفا کنند.