فرماندار رشت با بیان اینکه با وجود اقدامات به عمل آمده و همکاری و احساس مسئولیت شهروندان، وضعیت شهرستان رشت از وضعیت بحرانی شیوع کرونا خارج شد، هشدار داد: هر گونه غفلت از توصیه های بهداشتی می تواند بحرانی سخت تر از موج اول بیماری را پدید آورد.

به گزارش ندای گیلان،دکتر میرشمس مومنی زاده با تقدیر از اقدامات خوب بخشداران در مقابله با شیوع بیماری کرونا به ویژه در روز ۱۳ فروردین، گفت: خوشبختانه با وجود این اقدامات و همکاری و احساس مسئولیت خوبی که مردم در روز ۱۳  فروردین داشتند، شاهد اتفاقی بی نظیربودیم که در روز طبیعت تمامی عرصه های عمومی خالی از هر گونه تجمع بود، در صورتی اگر این همکاری مردمی صورت نمی پذیرفت، امروز شاهد وضعیتی بحرانی در سطح شهرستان می بودیم.

وی با اشاره به همراهی خوب اصناف در راستای تعطیلی واحدهای صنفی خود، اظهار داشت: در این زمینه فرمانداری در اقدامی خلاقانه، کمیته ی نظارت بر مصوبات ستاد مقابله با کرونا را  متشکل از دستگاه های نظارتی ذیربط و  نیروی انتظامی با محوریت نمایندگان فرمانداری راه اندازی کرد که نقش به سزایی در اجرای طرح تعطیلی اصناف ایفا نمود.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم وجود وحدت رویه در سطح تمامی بخش های تابعه شهرستان در زمینه اقدامات مقابله با کرونا، افزود: بخشداران باید با کمک نیروی انتظامی شرایطی را در بخش ایجاد نمایند که از بروز تجمع در سطح بخش جلوگیری شود.

دکتر مومنی زاده با بیان اینکه خوشبختانه  با اقدامات به عمل آمده و همکاری خوب مردم، وضعیت شهرستان نسبت به روز های اولیه شیوع کرونا، در شرایط بهتری به سر می بریم، هشدار داد: هر گونه غفلت از این بیماری می تواند بحرانی سخت تر از موج اول بیماری را پدید آورد.