نجفی با تاکید بر اینکه راضی نیستیم یک لامپ خاموش شود و یا یک کوچه مسدود شود افزود:تلاش می کنیم با مشکلی از جهات مختلف روبرو نشویم

به گزارش خبرنگار مستقر ندای گیلان در ستاد مدیریت بحران ،محمدعلی نجفی ظهر امروز در گفتگویی اظهار کرد: از ساعت 8 شب گذشته بارش برف در آستارا و حیران و بخشی از شهرستان تالش آغاز شد.
استاندار گیلان با بیان اینکه،ارتفاع برف در مناطق کوهستانی به بیش از 120 سانتی متر می رسد افزود:تا الان بارش 30 سانتی متری برف در شهر آستارا گزارش شده است.
نجفی با تصریح بر اینکه خوشبختانه با پیش بینی که شده بود ستاد بحران از سه روز پیش مرتب جلسه تشکیل داد اظهار کرد:در این برف ریزتر شدیم و با امکاناتی که از سوی بخش دولتی،شهرداری ها و بخش خصوصی بسیج کرده ایم برنامه ریزی خوبی در استان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه بیش از 3000 نفر در اعم از نیروهای شهرداری ها،ادارات کل،نیروهای مردمی،دهیاری ها و…پای کار هستند افزود:تا کنون با مشکلی مواجه نشده ایم.

نجفی  با قدردانی از شهرداری رشت برای مدیریت یکپارچه و با برنامه ریزی عملیات شهری خاطرنشان کرد:نیروهای شهرداری حضور قوی و موثری را در مناطق پنجگانه شهری دارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان نصب دوربین های کنترل ترافیک شهری شهرداری رشت را  اقدامی در خور تقدیر دانست و یادآور شد:حدود سه سال است که در جلسات شورای تأمین استان بر کنترل هوشمند ترافیک شهری تاکید ورزیده ایم که تا کنون به دلیل محدود بودن اعتبارات دولتی امکان اجرای این طرح فراهم نشده بود.

نجفی با تصریح بر اینکه تا پایان سال جاری پوشش دوربین های ترافیک شهری رشت به 30 الی 40 درصد مناطق شهری می رسدافزود: در انتهای سال آینده کل شهر رشت تحت پوشش دوربین های کنترل شهری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه برف بحران نیست و عده ای دنبال بحران سازی هستند گفت:در برف قبلی هم همین اتفاق افتاد و من دیروز هم تاکید کردم که برف را سفید ببینید.
نجفی با تاکید بر اینکه راضی نیستیم یک لامپ خاموش شود و یا یک کوچه مسدود شود افزود:تلاش می کنیم با مشکلی از جهات مختلف روبرو نشویم ولی نباید تنها نکات منفی را بازتاب داد و از نمایش تلاش های صورت گرفته صرف نظر کرد.