فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به آغاز دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج استان، گفت: این رویداد فرصتی مناسب برای جذب ایده ها و شناسایی استعدادها است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سردار محمد عبدالله پور با اشاره به برگزاری دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گیلان توسط سازمان فضای مجازی سپاه قدس استان، گفت: این رویداد با عنوان «گیلداد» همزمان با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج، فرصتی ارزشمند جهت جذب ایده‌ها، کشف استعدادها و ساماندهی گروه‌های منسجم تولید محتوا در بستر فضای مجازی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به محورهای برگزاری این رویداد و اهمیت رفع نظام مسائل استان با استفاده از ظرفیت‌های تیم‌های تولیدی به خصوص شرکت‌های استارتاپی و شرکت‌های دانش بنیان، گفت: معضلات اجتماعی گیلان، کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا در بخش اقتصادی، مهاجرت و تغییر کاربری اراضی در گیلان و دو بخش ویژه شامل شهید حاج قاسم سلیمانی (و جبهه مقاومت) و شهید محسن فخری زاده (و صنعت و شهدای هسته‌ای) از محورهای این رویداد دیجیتال است.

سردار عبدالله پور ادامه داد: علاقمندان می‌توانند ایده‌های خود را جهت انیمیشن، بازی موبایل، نماهنگ، مستند و فیلم کوتاه، موشن گرافی و رئال موشن برای شرکت در این رویداد ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه زمان مهلت ایده‌ها در این رویداد دیجیتال، از ۱۳ لغایت ۲۶ دی ماه است تصریح کرد: افراد می‌توانند ایده‌های خود را از طریق وب سایت Gildadevent.ir ارسال کنند.

سردار عبدلله پور در ادامه با بیان اینکه پایان دی ماه با داوری ایده‌های رسیده، از منتخبین جهت ادامه رویداد دعوت به عمل خواهد آمد، اضافه کرد: منتخبین در یک بازه زمانی مشخص و با همراهی منتورها و مربیان توانمند حوزه‌های مختلف رویداد تولید محتوای بسیج گیلان، مسیر تبدیل ایده به محصول را طی خواهند کرد.

وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران داخل و خارج استان در این رویداد، تصریح کرد: در پایان رویداد با حضور مجموعه‌های سرمایه‌گذاری، امکان ارائه ایده و محصولات تولیدی توسط تیم‌های تولید محتوای حاضر در رویداد به منظور جذب سرمایه گذار فراهم خواهد شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تولیدات تخصصی و کاربردی در بستر فضای مجازی علاوه بر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی می‌تواند در بحث اقتصادی هم اثرگذار باشد، گفت: به برگزیدگان این رویداد دیجیتال، جوایز ارزنده، حمایت‌های مالی، تسهیلات و جذب سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی کشورمان نباید به خارج از کشور وابسته باشد، اضافه کرد: باید با اراده جهادی و انقلابی و با تولید محتوا در حوزه‌های مورد نیاز در فضای مجازی ورود کنیم.

لازم به ذکر است؛ دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گیلان توسط سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان و با حمایت و همراهی ادارات و سازمان‌های متولی در سطح استان برگزار می‌شود.